Чим так небезпечний холестерин

Чим так небезпечний холестерин

Слово "холестерин" у багатьох асоціюється з чимось поганим та небезпечним. Але чи завжди холестерин – це погано?

Холестерин (з грецької "тверда жовч") життєво необхідний для нормального функціонування організму. Він є компонентом клітинних мембран, потрібен для створення чоловічих та жіночих статевих гормонів, жовчних кислот, вітаміну Д. Без нього не засвоюється кальцій в організмі. Тому зовсім без холестерину наш організм також не може обійтися.

До 80% холестерину синтезується в печінці, а решта поступає в організм з продуктами тваринного походження (молочні продукти, м'ясо, яйця).

Видео дня

В крові людини визначають не тільки рівень холестерину, а і його фракції - ліпоротеїди високої щільності (ЛПВЩ), ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ) та ліпопротеїди дуже низької щільності (ЛПДНЩ). В нормі всі ці фракції знаходяться в певному співвідношенні.

Надлишок холестерину, а особливо порушення нормального співвідношення його фракцій, може приводити до серйозних органічних змін судинних стінок, що позначається на роботі життєво важливих органів.

Цьому сприяють:

- неправильне харчування - надлишок простих вуглеводів в харчуванні, недостатня кількість білка в їжі, трансжири, або гідрогенізовані жири, яких дуже багато в сучасній їжі промислового виробництва

- малорухливий спосіб життя

- надлишок ваги

- стрес, особливо, якщо він регулярний або тривалий.

Перевірте рівень холестерину і його фракцій в крові. Початок порушення ліпідного обміну найчастіше ми зовсім не відчуваємо - зміни визначаються тільки при лабораторному обстеженні.

Що включати в раціон при гіперхолестеринемії розкажу в наступних постах та лайвах.

Будьмо здорові!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте предназначены для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты "MedOboz", гарантируют, что весь контент который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель в максимально качественном информировании пациентов о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний для их своевременного обращения на очную консультацию к врачу.

Популярные врачи

Лекарства