Чим так небезпечний холестерин

Чим так небезпечний холестерин

Слово "холестерин" у багатьох асоціюється з чимось поганим та небезпечним. Але чи завжди холестерин – це погано?

Холестерин (з грецької "тверда жовч") життєво необхідний для нормального функціонування організму. Він є компонентом клітинних мембран, потрібен для створення чоловічих та жіночих статевих гормонів, жовчних кислот, вітаміну Д. Без нього не засвоюється кальцій в організмі. Тому зовсім без холестерину наш організм також не може обійтися.

До 80% холестерину синтезується в печінці, а решта поступає в організм з продуктами тваринного походження (молочні продукти, м'ясо, яйця).

Відео дня

В крові людини визначають не тільки рівень холестерину, а і його фракції - ліпоротеїди високої щільності (ЛПВЩ), ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ) та ліпопротеїди дуже низької щільності (ЛПДНЩ). В нормі всі ці фракції знаходяться в певному співвідношенні.

Надлишок холестерину, а особливо порушення нормального співвідношення його фракцій, може приводити до серйозних органічних змін судинних стінок, що позначається на роботі життєво важливих органів.

Цьому сприяють:

- неправильне харчування - надлишок простих вуглеводів в харчуванні, недостатня кількість білка в їжі, трансжири, або гідрогенізовані жири, яких дуже багато в сучасній їжі промислового виробництва

- малорухливий спосіб життя

- надлишок ваги

- стрес, особливо, якщо він регулярний або тривалий.

Перевірте рівень холестерину і його фракцій в крові. Початок порушення ліпідного обміну найчастіше ми зовсім не відчуваємо - зміни визначаються тільки при лабораторному обстеженні.

Що включати в раціон при гіперхолестеринемії розкажу в наступних постах та лайвах.

Будьмо здорові!

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки