Як відмовитись від цукру: корисні поради

Як відмовитись від цукру: корисні поради

Майже половина всіх цукрів надходить в наш організм разом з напоями - газованою водою, пакетованими соками, чаєм та кавою. Часте їх вживання може привести до набору ваги і проблем зі здоров'ям.

Пам'ятайте, що цукор міститься не тільки в солодощах, продуктах харчування, але і в напоях.

Як відмовитись від цукру: корисні поради

Всього цукру в раціоні дорослих повинно бути не більше 50 г (10 чайних ложок) на день. Більше того, ВООЗ рекомендує для додаткової користі здоров'ю скоротити порції цукру - до 25 г цукру/день (5 чайних ложок).

Видео дня

Щоб скоротити кількість "зайвого" цукру в раціоні, замість солодких газованих напоїв пийте воду або воду з додаванням лимона, яблука або інших натуральних фруктів.

Обмежуйте або виключіть магазинні фруктові соки. Їх не можна вважати корисними і необхідними напоями для дорослих і особливо для дітей. Активна пропаганда користі фруктових соків - тільки маркетинговий хід.

Читайте: Як вибрати справді корисний йогурт

Соки не повинні регулярно вживатися дітьми. Фруктовий сік містить багато цукру і майже не містить клітковини. Судіть самі: у відновлених соках 4-6 чайних ложок цукру на склянку напою, що навіть більше, ніж в кока-колі. Разом з тим, соком не втамувати спрагу, оскільки ефект буде точно навпаки і апетит тільки розіграється. Стакан такого соку буде містити 20 г цукру - майже дорослу рекомендовану добову норму. Це одна з причин розвитку цукрового діабету, ожиріння, карієсу у дітей.

На прилавках присутньо дуже багато нектарів - соковмісних напоїв, які перебувають на 15-50% з соку, решта це цукровий сироп, ароматизатори, а також штучні вітаміни.

І навіть якщо на етикетці соку написано "без цукру" - це насторожує. Оскільки це вказує на штучні підсолоджувачі-цукрозамінники в соку, шкода від яких також очевидна.

Якщо ви хочете, щоб була користь від фруктів - їжте їх в натуральному вигляді.

Читайте: В чому неймовірна користь волоських горіхів

А дорослим що робити на шляху до зменшення споживання цукру? Якщо ви звикли до солодкого чаю або кави, постарайтеся поступово зменшити кількість доданого в них цукру, а потім і зовсім приберіть його.

І, звичайно, не бійтеся експериментувати: вода зі шматочками лимона або лайма, ароматний фруктовий чай з імбиром або кави з корицею можуть сподобатися вам навіть більше їх солодких аналогів.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...
disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства