Зроби тест на ВІЛ, не затягуй!

Зроби тест на ВІЛ, не затягуй!

З 23 по 30 листопада проводиться Європейський тиждень тестування на ВІЛ та гепатит. Це загальноєвропейська інформаційна кампанія, яка призиває впродовж тижня посилити комунікацію щодо переваг раннього виявлення ВІЛ-інфекції та гепатиту.

Головна мета Європейського тижня тестування - зробити так, щоб більше людей змогли дізнатися про свій статус щодо ВІЛ-інфекції та гепатиту і мінімізувати проблему пізнього діагностування цих інфекцій. І цього року залучення української спільноти до події актуальне як ніколи.

Актуальне з двох причин. Перша - за оціночними даними у нас дуже велика кількість людей не знають про те, що вони інфіковані. При оціночній кількості близько 60 тисяч невиявлених ВІЛ-інфікованих цього року, за 10 місяців виявлено лише 14 тис 797.

Видео дня

Друга - кожен третій ВІЛ-інфікований виявляється на пізніх клінічних стадіях хвороби.

Ще декілька років тому ми всі шукали кошти для забезпечення доступу до лікування тим, хто знає про свій ВІЛ-статус. А люди, що живуть з ВІЛ, змушені були по півроку очікувати в чергах, щоб отримати препарати для антиретровірусної терапії.

Читайте: Забудьте про перекуси і 5-разове харчування!

Сьогодні за рахунок проведеної Міністерством охорони здоров’я України оптимізації ресурсів, яка була досягнута шляхом впровадження оптимізації схем лікування пацієнтів з ВІЛ-інфекцією, значного зниження цін за рахунок проведення закупівель через міжнародні організації, спільних зусиль з медичним патентним пулом, в Україні можуть отримати лікування всі, хто знає про свій статус. Наразі антиретровірусну терапію в Україні вже отримують понад 98 тисяч осіб. Лікування розпочинається в середньому через 15 днів після проведення тестування.

В Україні активно розпочали впровадження швидкого тестування на ВІЛ. Це дозволить виявити більшу кількість людей, котрі потребують лікування задля збереження свого здоров’я та спрямувати людей на отримання антиретровірусних препаратів, якими заклади охорони здоров’я сьогодні забезпечені достатньою мірою завдяки системній роботі Міністерства.

Тестування на ВІЛ ввійшло до пакету медичних послуг, який надається сімейними лікарями в рамках програми державних гарантій медичного обслуговування населення.

Протестуватися на ВІЛ в Україні сьогодні – це просто, швидко і безкоштовно. Однак не всі знають, як і де це зробити, кому і як часто потрібно тестуватися.

Щоб протестуватися, зверніться до сімейного лікаря або в найближчий Центр СНІДу чи до неурядових організацій. Для проведення тесту потрібні крапля крові та 15 хвилин часу. Тестування проводиться за допомогою простого експрес-тесту. Чутливість сучасних експрес-тестів становить 99%, тестування швидке, безболісне, безоплатне та доступне.

Зроби тест на ВІЛ, не затягуй!

Кому, коли та як часто рекомендовано тестування?

Обов’язково при:

• ризикованій поведінці (статеві стосунки без використання захисної/бар’єрної контрацепції (презервативи), спільні голки та шприци). У 2008 р. в Україні відбулася зміна домінуючих шляхів передачі збудника ВІЛ- інфекції – зі штучного парентерального при вживанні ін’єкційних наркотиків, на статевий, переважно при гетеросексуальних контактах, останній продовжує набувати все більш суттєвого епідемічного значення.

Читайте: Людина із сигаретою сприймається, як лузер і невдаха

• після переливання крові та її компонентів. Потрібно пройти тестування через 3 та 6 місяців після процедури;

• ознаках ВІЛ-індикаторних захворювань (повторні герпетичні та бактеріальні інфекції, тривала діарея, немотивована втрати ваги, кандидоз ротової порожнини, оперізуючий лишай, туберкульоз).

• у дискордантних парах (коли один із постійних статевих партнерів має позитивний ВІЛ статус). Партнеру, який не має статус, необхідно проходити тестування кожні 3 місяці.

Нагадую, що лікування ВІЛ-інфекції в Україні доступне та безоплатне. Зроби тест, не затягуй!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...
disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства