Забудьте про перекуси і 5-разове харчування!

Забудьте про перекуси і 5-разове харчування!

ЖИТИ ДОВГО, ЗДОРОВО І ЩАСЛИВО — як і що для цього потрібно їсти/не їсти. Приблизно так можна описати одним реченням Першу міжнародну конференцію з харчування та довголіття, яка відбулася в Лос-Анджелесі, під керівництвом професора Вальтера Лонго в USC Leonard Davis School of Gerontology and Longevity.

Велика кількість доповідачів з усієї планети, спираючись на тривалі наукові дослідження, в один голос говорили про користь обмеження калорій (caloric restriction) для профілактики величезної кількості хвороб, зокрема, цукрового діабету 2 типу, серцево-судинних, нейрокогнітивних (втрата пам‘яті, хвороби Альцгеймера та Паркінсона), ожиріння, метаболічного синдрому, розладів роботи щитовидної залози, багатьох видів раку, особливо - раку молочної залози.

Видео дня

Крім обмеження калорій, величезне значення має наповненість цих калорій та співвідношення нутрієнтів (білків, жирів та вуглеводів).

- Модні зараз низьковуглеводні та високобілково-жирові дієти в перспективі не є здоровими, оскільки ніяким чином не впливають на сповільнення процесів старіння і запобігання хворобам.

- Те саме стосується і відмови від зернових - якщо немає діагностованої непереносимості - виключати не варто.

- Якісний склад білка має ключове значення: якщо Вам за 30+, то білка має бути менше, і за своїм складом він має бути переважно рослинним. Лише з 65-70 років вміст білка потрібно збільшити.

Читайте: Як їсти макарони і не набирати вагу: корисні поради

Особливе значення має режим харчування.

- Якщо Ви доросла людина і не маєте на даний момент загострень захворювань органів травлення, то забудьте про перекуси, про 5-разове харчування! (знову знак оклику!)

- Ідеальним є триразовий прийом їжі! (ставлю знаки оклику!:), а точніше - два повноцінні прийоми і один перекус.

- Прийоми їжі бажано вмістити в 12-годинний денний інтервал, а оптимально — у 10-годинний.

- Дуже корисним для "омолодження" на клітинному та субклітинному рівнях, профілактики, сповільнені регресії багатьох хвороб, є своєрідний спосіб харчування з різким обмеженням калорій або FMD, який бажано практикувати через певні проміжки часу (раз в місяць — раз у пів року) — кожному за потребами організму (на основі показників).

Їжа, харчування - це одна з життєвих потреб, бо всі ми їмо щодня.

І тому багато людей вважають, що їхніх знань достатньо, щоб не лише самому харчуватися, але давати поради іншим.

Забудьте про перекуси і 5-разове харчування!

Сьогодні головним джерелом інформації є інтернет. І він же є і джерелом небезпеки для нашого здоров‘я, оскільки завдяки різним форумам та сторінкам в голові залишається "каша" і ми віримо в усе підряд.

Часто можна почути — "можна їсти все, але в міру". А що означає "в міру" і що саме має бути на нашій тарілці?

Якщо це смажене м‘ясо, жирний сир, дорога паста, шматочок навіть вишуканого торта або банальної згущонки ("раз в тиждень можна все!"), то це не "міра". Бо якби це було так, то не було б повальної інсулінорезистентності, цукрового діабету 2 типу, метаболічного синдрому і багатьох видів раку.

Вчора, повертаючись з аеропорту, по телефону розмовляла із колишнім однокурсником, відомим і успішним лікарем хірургічної спеціальності і він, запитуючи про поїздку в Америку, спитав: "а ти що, серйозно віриш, що харчування може омолоджувати?"

Забудьте про перекуси і 5-разове харчування!

Я його в якійсь мірі розумію: лікар, який звик десятиліттями бачити покращення після операцій, підсвідомо налаштований на радикальне лікування:)

Омолодження багатьма людьми сприймається буквально - зникнення зморшок, сивого волосся і тд. Насправді це значно ширше значення.

Це зниження ризиків захворювань, це продовження активного, енергійного, свідомого життя.

Бо 30-літні майже всі почуваються здоровими, 50-літні — також, хоч і мають надмірну масу тіла та животик та ще не знають свого цукру та холестерину крові, не міряють свого тиску, а вже 70-літні — "плотно" сидять на таблетках, мають хворе серце, суглоби, судини і страждають від болей.

Тому харчування та спосіб життя, які спрямовані на регенерацію, відновлення функцій клітин організму — це те, чим займаються цілі наукові інститути, які не радять їсти "все, але в міру", а дають вивірені десятиліттями і на тисячах пацієнтів, рекомендації.

І так, харчування проти старіння — це кращий зовнішній вигляд, свіжіша, сяюча шкіра, тонша талія, краща пам‘ять і багато інших, "зовнішніх" бонусів.

Для діагностики старіння та омолодження і розроблені так звані маркери старіння, показники, які характеризують, з якою швидкістю організм "здає позиції" і дають змогу вносити корективи.

Читайте: Цукрозамінники: вся правда про їх користь і шкідливість

Профілактика та лікування старіння і хвороб їжею — це те, що є не лише моєю роботою, але по-справжньому захоплює мене, це справа мого життя.

Тому кожному своєму пацієнту я даю рекомендації, які підходять саме йому, з урахуванням його параметрів тіла, результатів аналізів та обстежень, бо для сусідки Тані, вони, хоч і будуть корисними, але не до кінця повними.

І на завершення - одна цінна порада: з‘їжте на вечір тушковані овочі (помідори, кабачок, моркву, броколі), посипте їх шматочками авокадо, зеленню петрушки та кропу, випийте склянку слабкого чорного чаю... і заспокойтеся на сьогодні. Така вечеря дасть змогу міцно спати, вранці прокинутися з впалим животом і зміцнити свої резерви здоров‘я:)

І ще. Я вірю, що Україна може стати однією з блакитних зон землі, місцем щасливих довгожителів і докладатиму для цього максимум зусиль.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...
disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства