Метеоризм: найголовніші причини здуття живота

Метеоризм: найголовніші причини здуття живота

У людей в кишечнику регулярно присутній газ. Це є нормою, його за добу утворюється близько 1 літра і ніяких неприємних відчуттів людина при цьому не відчуває. Але якщо його кількість збільшується - це викликає не тільки дискомфорт і незручність, але може бути симптомом захворювання органів травлення. Якщо раптом здуття живота стає частим супутником життя і приєднуються болючі відчуття - це привід обов'язково звернутися до лікаря-гастроентеролога.

Підвищене газоутворення може бути і у здорових людей. Часто його викликають:

- погане пережовування їжі,

- вживання великих обсягів їжі (звичайне переїдання),

- запивання їжі великою кількістю води, особливо холодної.

Також є продукти, вживання яких провокує бродіння і підвищене газоутворення. Особливо, коли їх їдять у великій кількості:

- Крохмалевмісні продукти - каші, хліб, макарони, кукурудза, рис, бобові;

Видео дня

- Клітковина - сирі овочі, фрукти, бобові, горіхи;

- Білкові продукти - м'ясо, риба, яйця, птиця;

- Молочні продукти - молоко, кефір, сир;

- Цукровмісні продукти, солодкі газовані напої, кава, шоколад;

- До переліку також входять продукти бродіння - дріжджова випічка, квас, пиво.

Як бачите, практично будь-які продукти можуть викликати підвищене газоутворення. Тому, щоб уникнути неприємних наслідків важливо зрозуміти, які продукти, в яких кількостях і в яких поєднаннях особисто у вас викликають здуття та метеоризм.

Якщо в однієї людини, наприклад, капуста не призводить до підвищеного утворення газів, то в іншого, будь-який вид капусти, в сирому чи приготованому вигляді може викликати сильний метеоризм.

Слідкуйте за реакціями свого організму на продукти харчування. Якщо потрібно, ведіть харчової щоденник, щоб розібратися в цьому питанні. Так ви зможете уникати тих продуктів або їх поєднань, які викликають таке неприємне явище чи готувати такі продукти в прийнятний для вас спосіб.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...
disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства