Лактостаз у годуючих мам: симптоми, причини, поради

Лактостаз у годуючих мам: симптоми, причини, поради

Лактостаз — проблема з якою стикається чи не кожна годуюча мама. В даному постові розберемо: що це таке, яка причина виникнення і як з цим боротися.

Лактостаз — це застій молока в протоках молочних залоз під час вигодовування дитини. Даний стан є найчастішим ускладненням грудного вигодовування.

Коротко про анатомію та фізіологію

Молоко виробляється клітинами альвеол молочних залоз під дією гормону пролактину, а вивільняється із них у протоки під дією гормону окситоцину. Рецептори до гормону окситоцину знаходяться в ділянці сосків та ареоли, саме тому під час стимуляції останніх (смоктання дитини) найкраще виділяється молоко.

Видео дня

Симтоми лактостазу:

  • набряк та ущільнення молочних залоз;

  • відчуття важкості та розпирання у них;

  • інколи підвищення температури тіла;

  • загальна слабкість.

Читайте: Як мислення впливає на вибір методу лікування від раку молочної залози

Чому виникає лактостаз?

Основною причиною виникненя є неправильне прикладання дитини до грудей. Мама рідко годує дитину, не на кожну вимогу, відсутні нічні годування, невірно прикладає дитину до грудей(малюк не захоплює ареолу), одноманітна поза дитини, незручності під час годування для мами і дитини.

Рідше лактостаз виникає внаслідок анатомічних особливостей молочних залоз та їх захворювань.

Правильне годування дитини грудьми є найкращою і єдиною профілактикою лактостазу.

Якщо ж даний стан уже виник, можна вилікуватися самостійно. Для цього потрібно часто і головне правильно прикладати дитину до грудей. За необхідністю, виконувати м'який масаж молочних залоз та зціжування. Якщо симптоми лактостазу не проходять протягом 24-36 годин - необхідно звернутися до лікаря-мамолога, задля обстеження і встановлення вірного діагнозу. Оскільки не завжди ущільнення в молочній залозі під час годування є лактостазом. Повторюю, вірно встановити діагноз може лише кваліфікований спеціаліст.

Вчасно не ліквідований лактостаз, у більшості випадків, переростає в мастит у дуже короткі терміни.

Читайте на OBOZREVATEL, фактори ризику раку молочної залози

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...
disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства