Якщо малюк замерз: опубліковано поради батькам

6,9 т.
Якщо малюк замерз: опубліковано поради батькам

Зимові прогулянки непередбачувані – навіть якщо одягтися тепло, ви не застраховані від того, що можете замерзнути. А особливо це стосується дітей – вони люблять бавитись в снігу, і не завжди можуть вчасно помітити, що рукавичка злізла і сніг потрапив на шкіру, чи шапка здвинулась, і вушко відчуло на собі морозний вітерець. То що ж варто зробити в першу чергу, якщо малюк замерз на вулиці, а що з відомих ще бабусиних порад краще не випробовувати на своїх дітях? Про це пише сайт "Мой ребенок".

Якщо у малюка сильно замерзли ручки або ви бачите, що його щічки побіліли, ні в якому разі не починайте енергійно розтирати замерзлі частини тіла, особливо небезпечні розтирання снігом - цей досить жорстокий метод, який принесе малюкові лише біль., а може і травму ніжної шкіри з перспективою інфекції в мікро-ранках від не надто чистого снігу.

Також не поспішайте зігріти малюка за допомогою теплої води. Замерзлі ручки і ніжки сприймуть її як дуже гарячу. Адже під впливом холоду чутливість нервових закінчень в шкірі сильно змінюється. Тому спочатку треба повернути чутливість за допомогою холодної води, а потім вже можна вмикати теплу.

Видео дня

Обов’язково зверніть увагу на колір щік дитини після повернення з прогулянки. Не ігноруйте їх побіління! Білизна щічок – це яскраве свідчення того, що в цій зоні відбувся відтік, тобто організм "вимкнув" цю зону зі своєї системи теплообігріву. Але не забувайте, що розтирати і гріти теплою водою не можна, просто дайте організму можливість самовідновитися. Якщо вже дуже непокоїтесь, і хочете зігріти малюка тут і зараз – направте на його обличчя теплий потік з фену. Але пам’ятайте, що повітря повинне бути не гарячим, а саме теплим.

Читайте: Дитяча самостійність: з якого віку можна відпускати дитину саму на прогулянку

Перша допомога при обмороженні:

- В першу чергу важливо завести дитину у тепле приміщення і переодягти у теплий, сухий одяг.

- Обморожені ділянки тіла малюка зігрійте теплом власного тіла.

- Після відновлення кровообігу місця ураження почервоніють і малюк може поскаржитись на біль, також можливий невеликий набряк.

- Напоїть дитину теплим напоєм – це може бути неміцний чай, какао чи компот. Це важливо, щоб підтримати водно-сольовий баланс організму

- Покладіть дитину в ліжко, укрийте теплою ковдрою, але не перегрівайте.

- Якщо дитина скаржиться на біль в постраждалих містах, дайте їй безпечне знеболююче на основі парацетамолу або ібупрофену.

- Якщо на другий день на місці відморожених ділянок шкіри з'явився набряк, пухирці, наповнені рідиною – ні в якому разі не пробивайте їх, накрийте м'якою чистою тканиною без ворсу, нещільно перемотайте бинтом і вирушайте до лікаря.

Як повідомляв "Обозреватель", лікар Комаровський про дитячі захворювання та прогулянки: коли можна, а коли ні.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства