Грудне вигодовування: спростовуємо найпопулярніші міфи серед молодих мам

7,8 т.
Малюк

Багато молодих мам, які годують грудьми дітей, страждають від того, що їм доводиться постійно слідкувати за своїм раціоном. Не можна смаженого, гострого, свіжих фруктів – про це вам може сказати ледь не кожна друга жінка.

Чи мають такі обмеження в їжі, які перетворюють період грудного годування у справжнє випробування, наукове обгрунтування, пояснює консультант із лактації Соловій Ксенія, передає "Мой ребенок".

Міф 1. Мама повинна багато їсти, інакше у неї буде мало молока.

Усі потрібні калорії для того, щоб зробити молоко поживним і виробляти його стільки, скільки потрібно малюку, уже є в організмі молодої мами. Під час вагітності тіло жінки набирає вагу таким чином, щоб сформувати окремі жирові запаси для періоду, коли вона почне годувати грудьми дитину. Одразу після пологів тіло жінки починає використовувати ці "депо", щоб зробити молоко максимально корисним для малюка. Тому незалежно від того, скільки разів на день поїла жінка, молоко буде вироблятися в потрібній кількості.

Видео дня

Міф 2. У раціоні жінки, яка годує грудьми, повинні обов'язково бути молоко і молочні продукти – кефір, сир та інше. Інакше буде мало молока і воно стане малопоживним.

По-перше, кількість жіночого грудного молока не змінюється від того, чи п'єте ви коров'яче. Адже корови, собаки, свині, коли годують своїх дитинчат, не п'ють молоко спеціально. По-друге, прислухатися до таких рекомендацій треба з обережністю. До всього має бути розумний підхід. Молодій мамі варто їсти молочні продукти за бажанням, ніколи не треба себе змушувати вживати те, що ви не любите. Не їсте сир – замініть на йогурт, не подобається молоко – пийте кефір. Взагалі нічого не хочеться – теж нормально! Робіть перерви.

Міф 3. Перед кожним годуванням варто випивати стакан чаю з молоком, або просто компот і сік. І за добу треба вживати не менше 2-3 літрів рідини. А якщо пити більше – тоді й молока буде більше.

Звичайно, молодій мамі варто пити достатньо рідини, адже у її молоці 86-90% води. Але немає безпосередньої залежності – скільки випила рідини, стільки й буде молока. Навпаки – чим більше п'єш води, тим складніше вашому організму "віддавати" молоко!

Міф 4. Молодій мамі не можна їсти фрукти-овочі червоного, помаранчевого та жовтого кольорів – у дитини буде алергія.

Якщо мама знає, що у неї чи її чоловіка в дитинстві була алергічна реакція на яскраві фрукти чи овочі, їх варто вживати з обережністю, але все-таки їсти. Малюк повинен "познайомитися" з усіма продуктами, якими харчуються в родині, у період годування грудьми. Тому що саме тоді, коли він отримує інформацію про різні продукти через материнське молоко, йому буде легше пройти через це "знайомство", адже молоко дає дитині захисні механізми.

Міф 5. Упродовж перших місяців варто їсти з обережністю – нічого смаженого, свіжого (тільки тушковане, запечене).

Це більше схоже на дієту для мам, у яких є захворювання шлунково-кишкового тракту. Тому що будь-яка негативна реакція їхнього організму одразу ж передаватиметься й малюку. Якщо ви під час вагітності спокійно вживали смажені страви, солодощі, різноманітні соки, фрукти, малюк із ними вже "познайомився" внутрішньоутробно. Адаптація пройшла і тепер йому точно нічого не загрожує.

Міф 6. Не можна гостре, цибулю, часник, адже вони псують смак молока і дитина може відмовитися від грудей.

Малюк генетично налаштований на те, що молоко буває різним на смак, адже це залежить не лише від того, що їсть мама, а й від процесів, що відбуваються в її організмі. Тому малюк очікує, що молоко буде змінюватися, це для нього звичний процес. Тому відмовлятися від грудей він точно не буде.

Міф 7. Жінці не варто їсти такі продукти, які можуть викликати підвищений газообмін, від чого й дитину може пучити: капусту, кабачки, виноград, груші й інше. Усе, що їсти мама, потрапляє в грудне молоко, тому все варто їсти з обережністю.

Немає прямої залежності між шлунком мами і молоком ,яке у неї виробляється, тому що воно формується зі складових крові й лімфи. Тобто в молоко не можуть потрапити частинки капусти, квасолі, винограду, що може викликати в дитини газоутворення. У чистому вигляді в молоко потрапляють лише штучні харчові добавки й медикаменти.

Міф 8. Жінці на період вигодовування дитини грудьми варто забути про каву.

Якщо жінка випиватиме одну маленьку чашку в день, це не зашкодить здоров’ю дитини. Але варто не забувати, що в рідких випадках кава може викликати алергічну реакцію в малюка.

Як повідомляв "Обозреватель", названо найкорисніші продукти для майбутньої мами.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства