Імунітет дитини й загартовування: спортсмен дав основні рекомендації

6,1 т.
Купання немовляти

Загартовування немовлят має кілька важливих нюансів.

Про них під час ефіру на "Обозревателе" розповів Денис Силантьєв, народний депутат України, заслужений майстер спорту з плавання, чемпіон світу, чемпіон Європи, чотириразовий володар Кубку світу з плавання; срібний призер Олімпіади в Сіднеї.

Читайте: Гіперактивні діти: що потрібно знати батькам

За його словами, дітей можна загартовувати, щойно заживе пуповина. Важливим нюансом є температура води.

"Важливий фактор – температура. Для немовлят це має бути від 31 до 33 градусів. Якщо ми говоримо про басейни, то там вода повинна бути краще очищеною, ніж у тому, де плавають дорослі, бо дитячий організм дуже чутливий до різних бактерій", – зазначив Силантьєв.

Як порадив спортсмен, спочатку тривалість перебування немовляти у воді має становити не більше 15 хвилин. Згодом її можна збільшувати до 30-45 хвилин.

Читайте: Догляд за новонародженим: корисні поради для молодих мам

На думку спортсмена, загалом купання немовлят позитивно впливає як на розумовий, так і на фізичний та емоційний розвиток дитини.

"Загартовувати можна почати з 2-3 хвилин на тиждень, згодом – хоч щодня. Роблячи різні рухи у воді, немовля отримує фізичне навантаження, що корисно для гармонійного розвитку. Лікарі кажуть, що діти, які з раннього віку відвідують басейн, наприклад, вони десь на 20% швидше розвиваються, ніж їхні ровесники. Діти, коли плавають, піддаються руховій активності, у них краще циркулює кров, розвивається моторика, що позитивно впливає на розумовий та фізичний розвиток", – зазначив Силантьєв.

Як повідомляв "Обозреватель", лікар Комаровський дав поради щодо основних принципів правильного харчування дітей.