Фізик зробила гучне наукове дослідження щодо Санта-Клауса

5,2 т.
Фізик зробила гучне наукове дослідження щодо Санта-Клауса

За допомогою теорії відносності фізик з Ексетерського університету (Великобританія) довела, що Санта-Клаус існує.

14 грудня доктор Кеті Шин презентувала свої дослідження на науковій конференції. Слухачами доповіді були діти - таким чином фізик хотіла надихнути малечу на власні наукові відкриття, повідомляє сайт EurekAlert.

Під час доповіді жінка розповіла, що коли їй було сім років, вона написала Санта-Клаусу лист, де запитала, чому він ніколи не старіє. Відповідь дівчинка отримала, але пояснення їй не сподобалося: "Це все магія", - було написано в посланні.

Видео дня

А через 26 років Кеті знайшла більш наукове підтвердження. За її словами, Санта і його олені пересуваються на такій високій швидкості, що, відповідно до теорії відносності, вони "стискаються" і таким чином можуть з легкістю пролізти в димар разом з мішком подарунків.

Згідно підрахунків фізика, швидкість оленів дорівнює приблизно 10 мільйонам кілометрів на годину - тільки в цьому випадку Санта встигне доставити подарунки всім дітям світу протягом 31 години (враховуючи різницю в часових поясах):

"Санті доводиться відвідати близько 700 мільйонів дітей всього за 31 годину. За моїми підрахунками, йому доводиться пересуватися зі швидкістю близько 10 мільйонів кілометрів на годину, щоб особисто доставити подарунок кожній дитині", - розповідає доктор Шин.

Також Кеті змогла пояснити, чому діти ніколи не зможуть побачити Санту на власні очі. Вона уточнила, що чим більша кількість дітей, які добре себе вели протягом року, тим швидше має пересуватися новорічний чарівник. А через різке збільшення швидкості він стає ледь помітного, "райдужного" кольору, який практично неможливо побачити людським оком - в науці це називається ефектом Доплера.

Так само за допомогою ефекту Доплера можна пояснити, чому ніхто з дітей не чує Санту, коли той приходить, щоб покласти подарунки під ялинку. Чим ближче Санта до будинку, тим вище за частотою його голос і звуки дзвіночків на його санях - в якийсь момент вони досягають частоти, яку людське вухо не здатне сприймати.

Для того, щоб діти краще зрозуміли, що ж таке ефект Доплера, Шин привела у приклад сирену швидкої допомоги: звук сирени змінюється в залежності від відстані саме через це науковий феномен: він стає вище в міру наближення. Довжина звукової хвилі змінюється в залежності від того, близько чи далеко ми знаходимося від джерела звуку.

Наостанок доктор Шин відмітила, що дуже хоче, щоб її наукові дослідження надихнули дітей на більш глибоке вивчення наук. За допомогою таких презентацій вона хоче зацікавити учнів фізикою, щоб в наступному році в якості різдвяного подарунка вони захотіли отримати набір юного вченого.

Як повідомляв "Обозреватель", стало відомо куди українські діти можуть відправляти свої листи до новорічних чарівників.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства