4 правила, які подовжать ваше життя

4 правила, які подовжать ваше життя

Мабуть Ваші батьки були праві, коли забороняли Вам багато дивитися телевізор, хоча справа не в тому, що від нього тупішають. Значно сильніше страждає тіло.

Протягом 7 років вчені спостерігали за 9000 дорослих людей та вирахували, що щоденний перегляд телевізора на 11% підвищує ризик смерті.

Зараз на зміну телевізорам прийшли гаджети, і ми сидимо ще більше.

Звичайно, винна не техніка, а неприродній для людського організму сидячий спосіб життя.

Дослідники Американської спілки раку встановили, що:

У ЧОЛОВІКІВ, які сидять 6 і більше годин в день загальний показник смерті на 20% вищий, ніж у чоловіків, які сидять на 3 години менше; а У ЖІНОК, які сидять по 6 годин, він більший на 40%.

Відео дня

Незалежно від рівня фізичної активності, якщо ми сидимо майже 6 годин, ризик смерті зростає (навіть в тих, хто бігає та плаває по годині в день).

Читайте: Поживний сніданок, який захищає від застуди

А сьогодні ВООЗ опублікувала геть невтішній прогноз: в найближчому майбутньому 1,4 мільярди людей будуть носіями цукрового діабету 2 типу, деменції (старечого слабоумства), раку молочної залози та товстої кишки і серцево-судинних захворювань з усіма їх наслідками (інсульти, інфаркти і тд). Дослідження охопило 1,9 мільйонів людей віком від 18 років із 168 країн.

І все це - внаслідок катастрофічного дефіциту фізичної активності.

Це дослідження було опубліковано в журналі The Lancet Global Health.

Щодня до мене приходять на прийом пацієнти з метою схуднути.

Але НІКОЛИ не буває так, що у людини є лише зайва вага і нема більше ніяких проблем із здоров‘ям.

ЗАВЖДИ є ті чи інші порушення: стрибки артеріального тиску, порушення холестеринового обміну, інсулінорезистентність, апное (зупинка дихання уві сні), проблеми із суглобами, онкологічні захворювання та багато інших.

Сучасній людині, яка живе у великому місті, має сім'ю, добирається на роботу на транспорті та проводить весь робочий день сидячи, а потім повертається додому та "відводить душу " за вечерею - справді дуже складно схуднути.

Читайте: В чому неймовірна користь вівсянки зранку

Чому?

Бо треба знаходити час, силу волі і змінювати і без того завантажений графік. Зранку готувати щось збалансоване, а не смажити сирники з варенням, якими б смачними вони не були, а ще -- носити собі судочки.

І рухатись..

Повірте, робота лікаря-дієтолога -- не з легких, бо "схуднути" людину -- це не призначити таблетку, від якої "попустить" і буде швидкий результат.

Це велика робота, перш за все, самого пацієнта. Лікар повинен лише чітко пояснити алгоритм досягнення здорової ваги та покращення здоров‘я.

І мені прикро, коли пацієнти, пройшовши "сім кіл пекла", приходять у відчаї, бо пробували худнути у лікарів, які давали некомпетентні рекомендації (такого є немало, наприклад, вкрай обмежений раціон, на якому навіть пів дня неможливо витримати).

Зрештою, зайва вага не щадить нікого: немало самих лікарів мають зайву вагу і часто безрезультатно з нею борються.

Бо мої "ліки" -- це, в першу чергу щоденний свідомий вибір не лише їжі, яка сприяє нормалізації ваги, але і суттєво покращує здоров’я, а також рух.

Читайте: Як підготувати дитину до школи: корисні лайфхаки

І у цьому вся складність, бо можна ковтнути таблетку (їх я також при потребі призначаю), а от їсти те, що треба, і робити це систематично, а не лише те, що хочеться, робити щоденні зусилля , відчувати біль у м'язах, втому заради лише того, щоб бути в нормальній вазі - це реально не кожному під силу (формування харчових звичок в сім‘ї, слідування їм протягом десятиліть)

Підсвідомо люди відмовляються думати, що так має бути не лише місяць, півроку, а все життя.

Деякі так і питають: "а скільки триватиме ця дієта?"

Це не дієта, дієта - лише на короткий термін, вона може бути лікувальною, а те, що ми їмо щодня - це збалансоване харчування.

Тримати свою вагу під контролем, робити щоденний вибір їжі, навантажувати свої м'язи доведеться ВСЕ ЖИТТЯ.

Хто готовий до цього?

А ще для нормалізації маси тіла треба достатньо спати. Більшість моїх пацієнтів сплять, в середньому, по 5-6 годин, тому мені потрібно докласти зусиль, щоб переконати їх спати більше.

Хто був у мене на прийомі, той знає, як емоційно я викладаюсь, переконую, пояснюю, чому треба робити саме так.

Читайте: Яка дієта для схуднення є найкращою і найефективнішою

Життя ніколи не стане менш навантаженим, завжди будуть ті чи інші дедлайни, проблеми, тому є три складові, які мають бути в пріоритети:

- їсти якомога більше природної їжі і готувати її так, щоб не додавати їй вдвічі, втричі, а то і в десять разів більше калорійності;

- харчуватися БЕЗ перекусів, це реально працює;

- рухатися щодня хоча б годину (ходити, підніматися-спускатися сходами, присідати, махати ногами, хоч якось, але навантажувати свої м'язи, інакше вони атрофуються і буде катастрофа;

- спати 7-8-9 годин (самі маєте відчувати, скільки для Вас достатньо).

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки