"50% помруть": в Україні зафіксували другий випадок смертельного захворювання

224,0 т.
'50% помруть': в Україні зафіксували другий випадок смертельного захворювання

В Україні офіційно зареєстрували другий випадок дифтерії у 2018 році - це сталося у Рубіжному Луганської області.

Як наголосили у Мінохорони здоров'я, захворювання небезпечне тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти. При цьому навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%.

Дане гостре інфекційне захворювання передається переважно повітряно-крапельним шляхом і характеризується місцевим запаленням слизових оболонок ротоглотки і загальною інтоксикацією з ураженням серцево-судинної і нервової систем.

Відео дня

До летального результату можуть призвести набряк слизових оболонок і блокування дихальних шляхів псевдомембран, токсикоз, ураження серцево-судинної і нервової систем та вторинні інфекції.

Дифтерія - вакцинокерована інфекція. Єдиний спосіб захиститися від хвороби і запобігти розвитку небезпечних ускладнень - вакцинація для дітей та ревакцинація для дорослих.

Під час останньої епідемії дифтерії в Україні з 1991 до 1998-го року, викликаної низьким охопленням дітей вакцинацією і відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіло близько 20 тис. осіб, 696 з них померли.

У міністерстві порекомендували якомога швидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії дітям і дорослим.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Україні через смерть дитини заборонили вакцину від дифтерії.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки