Прорив у лікуванні алергічного риніту та астми: результати вчених

Прорив у лікуванні алергічного риніту та астми: результати вчених

Алерген-специфічна імунотерапія при алергічному риніті не тільки має більш довгострокову ефективність, ніж продемонстрували клінічні випробування, але також може дозволити людям з астмою використовувати менше ліків проти астми та загалом знизити ймовірність захворіти на пневмонію протягом періоду лікування до 9 років. Такого висновку дійшли вчені, які завершили найбільше та найповніше з реальних досліджень ефективності алерген-імунотерапії при алергічному риніті та астмі, результати опубліковані в The Lancet Regional Health – Europe.

Автори дослідження повідомили, що ця робота додала нову інформацію про те, як алерген-специфічна імунотерапія (алерген-імунотерапія, щеплення від алергії) працює у довгостроковій перспективі. За словами провідного автора, дитячого пульмонолога з Дитячої служби лікарів та Гейдельберзького університету в Німеччині Бенедикта Фріцшинга, мета дослідження полягала в отриманні довгострокових реальних даних про імунотерапію алергенами, яких не вистачало.

Відео дня

Деталі роботи

Дослідження REACT (Real-world Effectiveness in Allergy Immunotherapy, реальна ефективність імунотерапії алергії) – ретроспективне когортне дослідження, яке включало понад 92 тис. пацієнтів з алергічним ринітом з астмою і без неї, розділених на дві групи: тих, хто отримував імунотерапію алергенами, та контрольну групу.

Середній вік пацієнтів становив 29,5 років. Когорта раніше існуючої астми включала 29 228 пацієнтів, когорта пацієнтів без астми – 54 274 пацієнти. Дані про пацієнтів витягли з бази даних німецького фонду медичного страхування, що містить 5,9 мільйона записів, за десятирічний період.

В цілому, пацієнти дослідження отримували менше рецептів протиалергічних препаратів протягом періоду дослідження, ніж раніше, але пацієнти, які отримували імунотерапію алергеном, мали різкіше скорочення в період з 2 по 9 рік. До дев'ятого року у пацієнтів, які отримували імунотерапію алергеном, загальна кількість призначень з алергічного риніту зменшилася на 62% проти 58% для контрольної групи.

Пацієнти, які отримували лікування в раніше існуючій когорті астми, мали аналогічне скорочення призначень проти астми, починаючи від 7% скорочення застосування інгаляційних кортикостероїдів та бета-2-агоністів тривалої дії на 2-му році до 19% скорочення на 7-й рік час як у контрольній групі спостерігалося зниження в межах від 3% до 2% для тих самих тимчасових точок. До дев'ятого року у пацієнтів з астмою, які отримують імунотерапію алергенами, все ще спостерігалося зниження прийому ліків проти астми на 9%, у контрольній групі цей показник збільшився на 19%.

Коментарі

Коментуючи результати Фріцшинг сказав, що алергенна імунотерапія вважається єдиним причинним лікуванням алергії, і на механістичній імунологічній основі периферична імунна толерантність вважається основним механізмом імунотерапії алергенами.

Однак дані, які демонструють довгострокову ефективність, яку слід очікувати від причинного лікування, здатного вилікувати алергію, були відсутні, особливо в реальних умовах. За словами Фріцшинга, результати дослідження не лише доповнюють дані рандомізованих контрольних випробувань, а й підтримують ухвалення клінічних рішень про те, як використовувати алергенну імунотерапію для лікування та сталого контролю як алергічного риніту, так і астми.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки