Тополиний пух: чим він небезпечний, як уберегтися – поради лікаря

Тополиний пух: чим він небезпечний, як уберегтися – поради лікаря

Проблема тополиного пуху знову актуалізується. Вулиці міст запає цим "снігом". Але справа не в пусі як такому, а в тому, що він переносить – сміття, алергени, бактерії. Для кого тополиний пух особливо небезпечний? Хто знаходиться в групі ризику? Як захиститися від нього? За допомогою маски чи чогось більш ефективного?

На ці запитання MEDOBOZ відповіла сімейний лікар Рита Гофман.

Тополиний пух, на відміну від тих же березових і вільхових сережок, квітів амброзії тощо, не головний алерген. Немає поширеної алергії на тополиний пух, але пух поганий тим, що він засмічує міське середовище.

Тополиний пух: чим він небезпечний, як уберегтися – поради лікаря
Відео дня

Небезпека пуху в тому, що він є переносником. Він переносить сміття, переносить алергени, переносить бактерії. І коли вони потрапляють в ніс, наслідки можуть бути пов'язані саме з цим.

Читайте: Розвіяні топ-5 міфів про сезонну алергію: що потрібно знати

Велика кількість назофарингітів, бронхітів, трахеїтів, цілком можливо, пов'язано саме з тим брудом, який переноситься на пусі.

Подібна поширена ситуація – алергія на домашній пил, але насправді це алергія не на пил, а на виділення кліща, який на цьому пилу живе. Тополиний пух – переносник всякої зарази.

Слід враховувати і той факт, що в місті багато голубів. Голуби дуже заразні, вони постійно контактують з пухом, пух падає на їхні екскременти, на пір'я, які містять дуже багато інфекції. В цьому небезпека. І це глобальна проблема. Вона стосується не тільки тополиного пуху – вона стосується ведення міського господарства загалом.

Читайте: Як врятуватися від весняної алергії

Хто в зоні ризику? Алергіки, люди з хворою носоглоткою, діти, у яких аденоїдіти. Люди з оперованими носоглотки – після аденоїдітів, варварських операцій з припікання. Люди з хронічними обструктивними захворюваннями легень – астма, обструктивні бронхіти.

Маска тут не врятує. Їм можна порадити промивати носоглотку по вечорах.

Коли людина контактує з тополиним пухом, засмічується задня стінка носоглотки. Це ахіллесова п'ята тіла. Через неї ми хворіємо тим, що називається застудою, через неї в наш організм потрапляє 90% алергенів. Там завжди дуже багато інфекцій. І якщо людина надихалася цим сміттям протягом дня, дуже рекомендується ввечері промити носоглотку сольовими спреями. Це стосується всіх людей, у яких є ця хронічна проблема. Якщо прибрати інфекції, алергени і сміття з задньої стінки носоглотки, то проблема знижується на порядок.

Читайте: Легко заразитися: лікар назвала три найнебезпечніші для людини інфекції

Що стосується глобального вирішення проблеми, то, як відомо, є сорти тополі, що не пушаться. Це елемент цивілізованості сучасного міста. У Києві цим повинен займатися "Київзеленбуд". Треба прибрати тополі, які пушаться, і посадити ті, які не пушаться. Тільки і всього.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки