Розвіяні топ-5 міфів про сезонну алергію: що потрібно знати
Експерти розвіяли п'ять популярних міфів про сезонної алергії, до якої схильні більшість людей.
BBC Future відзначили, що нежить, закладений ніс, свербіж в очах, чхання – це відомі симптоми хвороби. Однак навколо алергії ходить і ряд міфів.
Сінна лихоманка
Так звана сінна лихоманка виникла на початку XIX століття, коли вирішили, що причиною цього стану є свіжоскошене сіно. Однак пізніше лікарі з'ясували, що сіно до алергії не має ніякого відношення.
Читайте: Як врятуватися від весняної алергії
Алергія в першу чергу пов'язана з пилком трав і дерев. Сьогодні вченим відомо, що імунна система деяких людей починає надмірно реагувати на пилок певних видів рослин, так само як вона діє, зіткнувшись з вірусом.
Поліноз з віком зменшується
Всього лише у 20% людей проявляється з дитинства і з віком зменшується. Як показало одне шведське дослідження, це, як правило, відбувається після 50-ти років.
Однак більш частий випадок, коли алергія починає проявлятися в 30-40 років. Вчені відзначають, що з кожним роком число людей, які страждають на поліноз, збільшується.
Дощ бореться з алергією
Нове дослідження показало, що лише невеликий дощ призупиняє потрапляння пилку в ніс і очі. При цьому сильна злива тільки погіршує ситуацію. Вчені з Південної Кореї довели, що після сильного дощу або тайфуну число звернень до лікаря з алергічним ринітом помітно зростає.
Симптоми алергії погіршуються вдень
В ході дослідження з назвою "Жахи пилку" польські вчені вимірювали концентрацію п'яти поширених видів пилку протягом дня і ночі. Кількість пилку полину вночі була дійсно менше, ніж днем, тоді як концентрація пилку амброзії після заходу сонця навпаки збільшувалася.
Повідомляється, що нагріваючись протягом дня, повітря з пилком піднімається вгору, а вночі вона знову осідає на землю, тому у багатьох людей алергія погіршується на світанку.
Читайте: Бабусині цукерки ні при чому: з'ясувалася справжня причина алергії
Так що концентрація пилку в різний час залежить від того, наскільки швидко він піднімається в повітря, як далеко може переміщатися і коли протягом дня певний вид рослин випускає свій пилок.
Антигістамінні препарати викликають сонливість
На даний момент сучасні антигістамінні препарати важче долають гематоенцефалічний бар'єр, а тому майже не викликають сонливості. Такий ефект раніше досягався при застосуванні ліків першого покоління.
Як повідомляв OBOZREVATEL, лікарі попередили, що в Україні буде спостерігатися високий ризик виникнення алергії на пилок.