МоваЯзык

/ Алергологія

Розвіяні топ-5 міфів про сезонну алергію: що потрібно знати

Експерти розвіяли п'ять популярних міфів про сезонної алергії, до якої схильні більшість людей.

BBC Future відзначили, що нежить, закладений ніс, свербіж в очах, чхання – це відомі симптоми хвороби. Однак навколо алергії ходить і ряд міфів.

Сінна лихоманка

Так звана сінна лихоманка виникла на початку XIX століття, коли вирішили, що причиною цього стану є свіжоскошене сіно. Однак пізніше лікарі з'ясували, що сіно до алергії не має ніякого відношення.

Алергія в першу чергу пов'язана з пилком трав і дерев. Сьогодні вченим відомо, що імунна система деяких людей починає надмірно реагувати на пилок певних видів рослин, так само як вона діє, зіткнувшись з вірусом.

Поліноз з віком зменшується

Всього лише у 20% людей проявляється з дитинства і з віком зменшується. Як показало одне шведське дослідження, це, як правило, відбувається після 50-ти років.

Однак більш частий випадок, коли алергія починає проявлятися в 30-40 років. Вчені відзначають, що з кожним роком число людей, які страждають на поліноз, збільшується.

Дощ бореться з алергією

Нове дослідження показало, що лише невеликий дощ призупиняє потрапляння пилку в ніс і очі. При цьому сильна злива тільки погіршує ситуацію. Вчені з Південної Кореї довели, що після сильного дощу або тайфуну число звернень до лікаря з алергічним ринітом помітно зростає.

Алергія

Алергія

Симптоми алергії погіршуються вдень

В ході дослідження з назвою "Жахи пилку" польські вчені вимірювали концентрацію п'яти поширених видів пилку протягом дня і ночі. Кількість пилку полину вночі була дійсно менше, ніж днем, тоді як концентрація пилку амброзії після заходу сонця навпаки збільшувалася.

Повідомляється, що нагріваючись протягом дня, повітря з пилком піднімається вгору, а вночі вона знову осідає на землю, тому у багатьох людей алергія погіршується на світанку.

Так що концентрація пилку в різний час залежить від того, наскільки швидко він піднімається в повітря, як далеко може переміщатися і коли протягом дня певний вид рослин випускає свій пилок.

Антигістамінні препарати викликають сонливість

На даний момент сучасні антигістамінні препарати важче долають гематоенцефалічний бар'єр, а тому майже не викликають сонливості. Такий ефект раніше досягався при застосуванні ліків першого покоління.

Як повідомляв OBOZREVATEL, лікарі попередили, що в Україні буде спостерігатися високий ризик виникнення алергії на пилок.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
1
0
Смішно
4
Цікаво
1
Сумно
0
Треш

Блоги медицини