Як дізнатися, на що алергія: лайфхак

963,7 т.
Як дізнатися, на що алергія: лайфхак

Вилікуватися від алергії не можна, але реально взяти підступну недугу під контроль.

"Обозреватель" розповість, як дізнатися, на що у вас алергія.

Перш, ніж починати лікування, яке найчастіше призначають на зимовий період через відсутність алергенів, таких як пилок, треба дізнатися, на що саме у вас алергія.

Що може викликати алергію

- Харчові продукти можуть викликати два різних стани: харчову алергію і харчову непереносимість;

- Ліки: найбільш часто - аспірин, антибіотики, сульфаніламіди та серцево-судинні препарати;

- Інфекції та паразитарні захворювання;

- Інгаляційні алергени: пилок рослин, спори грибів, виділення, слина і шерсть тварин, домашній пил і мікрокліщі, аерозолі і летючі хімічні сполуки;

- Стрес і підвищені психо-емоційні навантаження;

- Фізичні фактори: тертя, здавлення, вібрація, низькі і високі температури, ультрафіолетове опромінення, вода і багато іншого.

Лабораторні методи визначення алергенів

Бувають випадки, коли людина сама знає, що у неї викликає алергію. Навіть в таких випадках фахівці рекомендують пройти тести на алергію, адже часто людина реагує не на один подразник, а відразу на кілька. Лише знаючи точно, що провокує алергію, пацієнт може полегшити свій стан.

Шкірні тести

Найчастіше проводять шкірні проби. Зазвичай шкірні тести полягає в тому, що очищені алергени вводяться в невеликих кількостях в шкіру передпліччя. Існує три види шкірних проб - трік-тест (тест уколом), скарифікована проба (верхній шар шкіри дряпають т під краплею алергену), внутрішньошкірна проба (введення алергену шприцом).

Як дізнатися, на що алергія: лайфхак

Найбільш інформативними вважаються провокаційні тести, при яких алергени вводяться в шоковий орган - тобто в той орган, який уражається при алергії найбільше. Так, при алергічному кон'юнктивіті алерген вводять в нижній кон'юнктивальний мішок, при алергічного риніті - в ніс, при бронхіальній астмі проводять вдихання алергену через інгалятор, при холодової алергії проводять тест шматочком льоду, при тепловому - на шкіру передпліччя поміщають бюкс з гарячою водою, для діагностики харчової алергії хворому дають прийняти продукт, який є можливим алергеном, і проводять тест на кількість лейкоцитів, повідомляє womаn.ru.

Незважаючи на їх поширеність, багато лікарів, щоб переконатися, роблять ще й аналіз крові, щоб підтвердити той чи інший вид алергії.

Такі види аналізів підкуповують своєю швидкістю. Всього через 30 хвилин ви вже дізнаєтеся відповідь, на що ж у вас алергія. При трік-тесті - через 2 дня.

Аналіз крові

Як дізнатися, на що алергія: лайфхак

Аналіз крові на специфічні імуноглобуліни Е (IgE) допоможе остаточно переконатися, який алерген провокує алергію. Кожному алергену організм виробляє відповідь - свій специфічний імуноглобулін E (IgE). У неаллергіков зміст його вкрай мало: у дорослих концентрація не більш 100 МО / мл. Тест по крові - простий і дешевий аналіз, дуже корисний в ситуації, коли шкірні проби неможливі - наприклад, у маленьких дітей, при дерматиті або дуже чутливій шкірі, повідомляє журнал "Здоров'я".

Результату аналізу крові на IgE до алергенів чекають до 7 днів.

Як визначити, на що алергія, в домашніх умовах

Як дізнатися, на що алергія: лайфхак

В аптеках можна придбати тести для діагностики алергії в домашніх умовах. У хворого береться кров і наноситься на спеціальну тест-смужку. Так, якщо виявляється реакція на якийсь алерген, на смужці з'являється плюс, при відсутності реакції - мінус.

Результат кожного тесту відомий вже через 30 хвилин.

Звичайно ж, набір алергенів в таких тестах обмежений, а їх точність кульгає. Не варто покладатися на такі тести.

Визначити, на що у вас алергія, в деяких випадках, можна і самостійно, шляхом виключення алергенів. Якщо знаєте, що причина вашого нездужання кішка або собака - відвезіть тварина на кілька днів в іншу квартиру. ретельно приберіть свою і подивіться, чи стане вам легше.

Як дізнатися, на що алергія: лайфхак

Алергія може бути викликана домашнім пилом і кліщами, що містяться в ньому. Пом'якшити або повністю прибрати симптоми може регулярне вологе прибирання і очищувачі повітря.

Симптоми

Дізнатися, що у вас алергія, просто. Досить зауважити проблеми з диханням, сильний нежить, який не закінчується через тиждень після початку, набряк слизових, сльозоточивість очей, проблеми з ковтанням, висип різного характеру, свербіж. Не варто затягувати з походом до лікаря до фахівця, якщо симптоми алергії проявляються постійно і отруюють вам життя.

Як дізнатися, на що алергія: лайфхак
Як дізнатися, на що алергія: лайфхак
Як дізнатися, на що алергія: лайфхак
Як дізнатися, на що алергія: лайфхак

Як повідомляв "Обозреватель", вчені знайшли засіб для лікування смертельної харчової алергії.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки