Україну заполонили небезпечні ліки-фальшивки: знайдено вихід

17,3 т.
Україну заполонили небезпечні ліки-фальшивки: знайдено вихід

Проблему фальсифікату ліків в Україні можна вирішити за допомогою чіпування кожної упаковки препаратів.

Про це в ефірі ObozTV заявив президент Українського медичного клубу Іван Сорока. За його словами, подібну процедуру слід проводити ще на стадії виробництва.

"І ми будемо бачити, як вони пройшли митницю. Або як вони пройшли від українського виробництва до дистриб'ютора. Від дистриб'ютора до аптеки. Хто їх призначив, хто отримав", — пояснив Сорока.

Він розповів про те, що медична спільнота вже давно пропонує цей метод вирішення проблеми фальсифікату.

Відео дня

"Це дуже просто зробити, але держава повинна інвестувати в такий контроль. Можливо, це комусь невигідно?" — припустив лікар.

Втім, він також уточнив, що в питанні нелегальних ліків Україна ще не на найгіршому місці й більшість препаратів, які приходять на український фармацевтичний ринок і продаються в чесних, порядних мережах та аптеках, — якісні.

"Вони проходять контроль. У нас передбачена навіть кримінальна відповідальність за це. Препарати більш-менш контролюються, навіть мережі та виробники намагаються це робити", — підсумував Сорока.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що в Україні заборонили популярні ліки для крові.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня у будні о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки