5 непомітних ознак, що видають проблеми із серцем

43,7 т.
5 непомітних ознак, що видають проблеми із серцем

Серце - це головний моторчик в нашому організмі, тому від нього залежить якість життя і фізичні можливості людини. І часто цей моторчик починає барахлити з раннього віку (причин тому маса), при цьому не подаючи особливих ознак у вигляді болю в грудях, високого тиску або серйозної аритмії.

Чітких сигналів на ранніх стадіях захворювань серця часто немає, а ось натяки на збої воно таки робить.

Список основних "дзвіночків", які повинні вас спонукати на похід до кардіолога:

Біль у руці

Коли починають турбувати верхні кінцівки, всі звикли грішити на що завгодно – незручна поза під час сну, робота сидяча, побутова або спортивна травма. Що завгодно, загалом. Але про те, що це може бути сигналом збоїв у серці, здогадатися дуже складно.

Відео дня

Так, в ділянці серця розташована величезна кількість нервових закінчень, які, до того, знаходяться ще й у безпосередній близькості до спинного мозку. Тому головний мозок, отримуючи сигнали про біль у серці, часто неправильно їх трактує, транслюючи як біль у плечі, передпліччя чи лопатці.

Припухлість та набряклість

Відомий факт, що поява набряклості кінцівок або припухлості обличчя є ознакою скупчення надлишкової рідини в організмі. Багато хто це списує на зайві з'їдені грами солі, сидячу роботу, знову ж таки, незручне взуття або тісний одяг.

Одного разу це може і виправдання подібним станам, але при частих набряках справа швидше за все в іншому. Адже коли серце дає збої, відбувається порушення циркуляції крові в організмі (просто "моторчик" її погано прокачує), рідина, що є в кровоносних судинах, потрапляє в прилеглі тканини, від чого і виникають припухлості і набряки, нехай навіть легкі.

Біль у животі та нудота

При появі болю в шлунку і періодичних нудотів до гастроентеролога звернутися, звичайно ж, варто, але при цьому будьте готові до того, що по його частині все буде "гладко". Тоді насамперед здійсніть візит кардіологу.

Справа в тому, що при серцевих захворюваннях (знову ж таки, через неможливість правильно прокачувати кров) у тканинах навколо органів травлення накопичується зайва рідина, через що на них відбувається тиск, який і призводить до незрозумілих болів в області живота та безпричинної нудоти.

Погіршення чи відсутність апетиту

Якщо апетит знижується у спеку року чи стресових ситуаціях – це нормальне явище. Але коли апетит пропадає зовсім за нормальних умов і тим більше при фізичних навантаженнях, а після їжі ви відчуваєте лише дискомфорт, вирушайте перевіряти серце.

Через недостатнє харчування необхідними елементами, що переносяться кров'ю, зокрема, органів травлення, ШКТ просто не в змозі нормально перетравлювати їжу, від чого організм незабаром перестає подавати сигнали про голод.

Періодичні запаморочення

Слабкість та запаморочення від спраги, голоду чи перевтоми природні. А ось при нормальних станах вони говорять про те, що через відсутність достатнього кровопостачання мозок недоотримує нормального харчування, і висуває такі не двозначні вимоги зводити свій організм до лікаря.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки