8 ознак проблем з серцем

314,9 т.
8 ознак проблем з серцем

Серцево-судинні захворювання по праву визнані вбивцями №1 в світі, оскільки більшість смертей відбуваються саме через них.

І головна підступність їх в тому, що довгий час вони можуть протікати практично непомітно, проявляючись симптомами, які зовсім не схожі на "сердечні".

MEDOBOZ склав список вірних ознак проблем з серцем, які не можна ігнорувати.

Дискомфорт в області грудей

Це найпоширеніша ознака проблем з серцем. При цьому дискомфорт може виникати не тільки в грудях зліва, але і в грудному відділі хребта в цілому. Це може відчуватися як клубок у грудях, "кол" в спині, печіння, біль, стискання та ін.

Відео дня

Такий дискомфорт триває довше, ніж кілька хвилин, і виникає, коли ви відпочиваєте або фізично активні.

Нудота, печія, біль в животі

Всі ці розлади періодично виникають у кожного, але якщо вони виникають часто і без попередніх провокаторів (отруєння, переїдання та ін.), Варто звернутися до кардіолога. Оскільки часто біль у серці відбивається в сусідніх областях, тому виглядає як розлад травлення. При цьому нудота часто виникає при підвищенні артеріального тиску.

Біль в руці

Люди, які довго працюють з комп'ютером або перебувають за кермом, часто ігнорують біль в лівій руці або оніміння, списуючи все на незручну позу. Однак це найімовірніше може бути ознакою наближається серцевого нападу, тому, знову ж таки, краще зайвий раз перевіритися.

Запаморочення і порушення координації

Ці симптоми можуть виникнути, якщо ви погано поїли, недоспали, застудилися та ін. Однак якщо запаморочення і порушення координації виникають часто і без причин, можливо причиною є порушення кровообігу в головному мозку і серці.

При цьому, якщо на тлі цього з'являється дискомфорт у грудній клітці або ускладнене дихання, негайно викликайте швидку - так виглядає серцевий напад.

Незрозуміла біль в щелепі або горлі

Як вже говорилося, біль в серці може відображатися і в сусідніх серцю областях. До таких, зокрема, належить горло і щелепа. Тому відчуваючи незрозумілі болі в цих зонах, обстежте серце. Ймовірно, вам вже пора приймати кардіопрепарати.

Швидка втомлюваність

Якщо ви відчуваєте втому або виснаження після того, як зробили щось, з чим у вас не виникало проблем в минулому (наприклад, підйом по сходах), варто звернутися до лікаря якомога раніше. Оскільки порушення в роботі серця в першу чергу відбиваються на загальному стані: збій серцевих ритмів і кровообігу призводять до порушення живлення тканин.

Покашлювання

Постійні покашлювання - ще одна ознака порушення роботи серця. Зокрема, якщо при кашлі виділяється білий або рожевий слиз, це може говорити про серцеву недостатність. Так відбувається, коли серце не може задовольняти вимоги організму, відправляючи кров назад в легені.

Набряклі руки і ноги

При збої в роботі серця виникає порушення циркуляції рідини в організмі. Тому часто на тлі серцево-судинних захворювань з'являється набряклість. Спершу вона слабка, а з часом посилюється, приводячи до хворобливих відчуттів в тілі.

Пройдіть на MEDOBOZ тест, який допоможе визначити, загрожує вам інфаркт.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки