9 продуктів для здоров'я серця
Для збереження здоров'я серця мало уникати фаст-фуду і стресів. Вчені наполягають - для здорової серцево-судинної системи важливо вживати правильні продукти, які позитивно впливають на стан серця.
Про це пише CNN .
Отже, щоб серце "не підкачало", регулярно вживайте:
Овес і ячмінь
Клітинні стінки вівса і ячменю містять особливий тип розчинного волокна, так званий бета-глюкан, який має безліч позитивних властивостей. Дослідження показують, що він нормалізує реакцію організму на інсулін і підвищує імунітет.
Читайте: Неймовірна правда про каші: експерт розповів, як одна порція в день впливає на здоров'я
Крім того, ця речовина здатна знижувати рівень холестерину.
"Бета-глюкани зв'язуються з жовчними кислотами і холестерином в кишечнику і запобігають їх всмоктування в організм", - сказала співробітник CNN, дієтолог Ліза Дрейер.
Дослідження показують, що вживання 3 г бета-глюканов в день знижує рівень холестерину на 10%. В еквіваленті, це 2 столові ложки вівсяних висівок або ячменю.
Лосось та інша жирна риба
Риб'ячий жир, особливо омега-3 жирні кислоти, мають вирішальне значення для підтримки здорового серця. Тобто, жирна риба, така як лосось, скумбрія, оселедець, озерна форель та сардина, а також ракоподібні, такі як омари, устриці і кальмари, є білковими "бомбами" для здорової серцевої дієти. Всі вони містять захисні омега-3 жирні кислоти, зокрема, LC omega-3, який містить ейкозапентаєнову кислоту (EPA), докозапентаеновую кислоту (DPA) і докозагексаєнову кислоту (DHA).
В ході досліджень було встановлено, що ці речовини допомагають підтримувати в нормі серцеві ритми. Крім того, вони перешкоджають загустіння крові, знижують кров'яний тиск і допомагають зберегти міцними і здоровими судини.
Читайте: Фахівці назвали овоч "молодості"
Зелені овочі
Салат, шпинат, капуста та інші зелені овочі багаті вітамінами A, C, E і K і містять антиоксиданти, які допомагають виводити токсини з організму. Крім того, вони є джерелами кальцію, магнію і калію, необхідного для здоров'я серця.
"Калій, магній і кальцій, як відомо, грають роль в регуляції кров'яного тиску", - говорить Аль Бочі, що спеціалізується на наданні допомоги пацієнтам з діабетом типу 2, які схильні до високого ризику серцевих захворювань.
Крім того, зелень - як і більшість овочів - повна клітковини, яка допомагає знизити рівень холестерину, налагоджує роботу шлунково-кишкового тракту і допомагає контролювати вагу.
Горіхи і насіння
Необроблене насіння і горіхи також містять велику кількість калію, магнію та інших мінералів, які, як уже зазначалося, знижують кров'яний тиск.
Зокрема, дослідження показало, що фісташки допомагають налагодити серцевий ритм, кров'яний тиск і знизити холестерин.
Буряк
Буряк, виявляється, багатий окисом азоту, яка, як показують дослідження, може допомогти відкрити просвіт кровоносних судин і, отже, знизити кров'яний тиск.
Крім того, вона є одним з єдиних джерел беталіна, потужного антиоксиданту з високими протизапальними властивостями. Тому буряк може використовуватися для лікування захворювань, викликаних хронічним запаленням, таких як артрит, рак і серцева недостатність.
Читайте: Буряк: корисні властивості популярного овоча
Авокадо
Авокадо - багате джерело мононенасичених жирних кислот, який може нормалізувати рівень холестерину. Також вони допомагають нормалізувати рівень інсуліну, що особливо важливо для пацієнтів з діабетом.
Оливкова олія
Оливкова олія багата на мононенасичені жирні кислоти і, як показали дослідження, знижує артеріальний тиск і рівень поганого холестерину.
При цьому вчені попереджають, що оливкова олія надзвичайно висококалорійна. І її слід використовувати в помірних кількостях.
Бобові
Бобові допомагають серцю завдяки їх високому рівню розчинної клітковини, яка, як відомо, знижує рівень холестерину і тригліцеридів в крові.
"Розчинна клітковина зв'язується з додатковим холестерином LDL в організмі і виводить його з організму", - говорить Аль бочі.
Дослідження показали, що вживання до чашки бобових покращує артеріальний тиск. А люди з ожирінням, які з'їдали дві порції бобових в день істотно втрачали у вазі.
Бобові не містять холестерин і мають в складі тільки близько 3% жиру, а також повні заліза, марганцю, міді, вітамінів групи В, магнію, цинку і фосфору.
Читайте: Хвороба, яка є основою патології серця і судин
Кисломолочні продукти
Виявляється, молоко, сир і йогурт можуть допомогти знизити кров'яний тиск. Про це свідчать проведені дослідження. Вчені виявили, що учасники, які їли йогурт принаймні п'ять разів на тиждень, мали 20% -ве зниження ризику підвищення кров'яного тиску.
"Молочні продукти містять кальцій, калій і магній, які є важливими мінералами для контролю артеріального тиску", - сказав Аль Бочі.
Раннє "Медобоз" розвіяв міфи про кофеїн.