Неймовірна правда про каші: експерт розповів, як одна порція на день впливає на здоров'я

35,3 т.
Неймовірна правда про каші: експерт розповів, як одна порція на день впливає на здоров'я

Всього одна порція вівсяної каші в день може значно поліпшити здоров'я людини і "перевернути" здоров'я цілої нації.

За словами професора з питань харчування з Університету Ньюкасла Кріса Сила, каша забезпечує організм великою кількістю необхідних волокон, а також живить організм корисними речовинами, серед яких марганець, мідь, залізо і вітаміни групи В.

Крім того, каша багата розчинною клітковиною, яка знаходиться у вівсі. Волокно форми бета-глюкан, міститься і в інших зернових, але найбільша його кількість є саме у вівсі.

Відео дня

Він утворює щільний гель у кишечнику, що надає відчуття насичення. Крім того, каша підживлює здорові кишкові бактерії, посилює імунну систему, знижує рівень холестерину і навіть може захищати від раку.

Існує два типи волокон - нерозчинний вид, який міститься у фруктах і овочах, а також у хлібі з цільного зерна. Він допомагає поліпшити транзит їжі через організм. Є і розчинні волокна, такі як бета-глюкан зі злаків, які також допомагають в транспортуванні продуктів харчування.

Неймовірна правда про каші: експерт розповів, як одна порція на день впливає на здоров'я

Але основні переваги бета-глюкану зосереджені на зниженні холестерину. Товста гелеобразная паста, яка утворюється у кишечнику, допомагає зменшити абсорбцію холестерину, а також стимулює виведення жовчних солей.

Дослідження показали, що вживання 3 грам бета-глюкана на день (порція каші 70 грам) може знизити рівень холестерину на 10%.

У каші є й інші переваги, говорить доктор. "Бета-глюкан утворює кислоти, включаючи масляну кислоту, яка впливає на ДНК клітин у товстій кишці і надає протираковий ефект", - додає він.

Тим часом, 14-річне дослідження Гарвардського університету, опубліковане в медичному журналі JAMA в 2015 році, виявило, що ті, хто з'їдав найбільше продуктів, таких як каша, були захищені від багатьох хвороб, зокрема і хвороб серця.

Дослідники вважають, що регулярне вживання цільнозернових може збільшити тривалість життя.

Як раніше повідомляв "Обозреватель",

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки