Безсоння і шум у вухах: лікарка назвала 5 ранніх ознак гіпертонії

Безсоння і шум у вухах: лікарка назвала 5 ранніх ознак гіпертонії

Гіпертонія відноситься до захворювань, які здатні призвести до двох найпоширеніших смертельно небезпечних станів – інфаркту або інсульту.

До того ж вона є досить підступною, оскільки не завжди проявляється різко і відчутно – сильними головними болями, потужною пульсацією в голові, почервонінням обличчя тощо. Часто вона заявляє про себе легкими запамороченнями, нудотою та іншими ознаками, які більшість списує на втому і неправильне харчування, тому не заморочується вимірюванням артеріального тиску і вже тим більше зверненням до лікаря по допомогу.

Відео дня

Кардіологиня Вікторія Форосенко розповіла MedOboz, які перші симптоми видають розвиток гіпертензії і натякають на необхідність лікування.

Шум у вухах супроводжує підвищення тиску

Нудить у шлунку

Легкі раптові напади нудоти зазвичай описують як "щось мене злегка нудить", і з їхньою появою зазвичай "грішать" на переїдання за обідом, несвіжий продукт або порушення правил харчування. Насправді ж періодичні такі напади свідчать про різкий стрибок тиску, під час якого відбувається порушення кровообігу у стовбурі головного мозку, де розташований блювотний центр. Подібний вплив на цю зону і призводить до нудоти, а пізніше (коли тиск стає вищим) – до блювоти.

Запаморочення

Запаморочення і легкі напади головного болю, а іноді і просто не різкий головний біль, зазвичай пояснюються недосипанням, втомою, зміною погоди, переохолодженням тощо. Однак здебільшого, а надто коли такі прояви стають частішими і відчутнішими, причиною їхньої появи є нестача кисню у головному мозку – він постачається туди разом із кров'ю, а при підвищеному тиску кровообіг у мозку порушується. Тому, помітивши такі ознаки, введіть за правило контроль тиску, особливо в моменти їхнього прояву.

Шум хвиль у вухах

Зазвичай шум у вухах з'являється при різкій зміні положення тіла (різко встав після тривалого сидіння, послизнувся і впав тощо), а також при спразі або голоді. Тому його заведено так і "лікувати" – попити води, перекусити або просто спокійно постояти-посидіти, щоби "шторм" вщухнув.

Якщо так трапилося одного разу, причини і справді можуть бути такими. Однак постійні напади шуму у вухах – вірна ознака гіпертонії. Такий симптом часто супроводжується почервонінням обличчя і потемнінням в очах. Так відбувається з причини, знову ж таки, порушення кровообігу у головному мозку.

Безсоння

Неможливість заснути вночі і поганий сон зазвичай списують на стреси, перевтому і якісь негаразди у житті. Тому борються з нею зазвичай заспокійливими, снодійним і ін.

Цей симптом нерідкосупроводжує гіпертонію. Підвищення тиску провокує активізацію симпатичної зони вегетативної нервової системи, відбувається збільшення обсягу серця, а це, зі свого боку, викликає активізацію центру бадьорості у мозку.

"Гирі" на ногах і набряклість рук

Довго сидів за кермом або комп'ютером, випив багато води, з'їв забагато солоного – ось приблизний список "виправдань" набряків у руках і важкості у ногах, чи не так?

Але насправді часті подібні супутники – вірна ознака підвищеного тиску. Адже через нього страждає циркуляція крові в тілі, зокрема у кінцівках, від чого з'являється набряклість, важкість та іноді хворобливість.

Раніше Obozrevatel розповідав, як приховані ознаки попереджають про серцеві захворювання.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки