Врятують тисячі життів: лікар пояснив важливість закону про донорство в Україні

8,9 т.
Врятують тисячі життів: лікар пояснив важливість закону про донорство в Україні

Якщо всі гілки влади України домовляться про легальність проведення трансплантацій органів, то це дасть змогу щодня проводити такі операції. Нині більше тисячі пацієнтів стоять у чергах.

Про це в ефірі ObozTV повідомив директор Національного інституту хірургії та трансплантації ім. Шалімова НАН України Олександр Усенко. Він додав, що колеги з його інституту за рік могли зробити тільки до 100 таких операцій.

"Перша в Україні трансплантація серця була проведена в нашому інституті у 2004 році. Також ми перші в нашій країні, хто зробив пересадку легень. Готові робити такі операції щодня, потрібна воля політиків. Це дуже важливо, адже у чергах більше тисячі пацієнтів", – сказав лікар.

Відео дня

Читайте: У США дитина вийшла з коми перед посмертним донорством органів

Нинішній склад Верховної Ради може вирішити це питання, переконаний він. Для цього було багато зроблено протягом останнього часу.

Врятують тисячі життів: лікар пояснив важливість закону про донорство в Україні

"Наші заклади готові для того, щоб рятувати життя, але це питання не до кінця врегульоване в законодавчій площині. Багато чого було зроблено у рамках медичної реформи і в прийнятті законів. Проте є деяка неузгодженість, яка призвела до такого колапсу. Я дуже сподіваюся, що законодавча і виконавча влади домовляться", – сказав Усенко.

Зараз в Україні існує сім центрів, де можуть зробити пересадку нирок, а також 3-4 медзаклади, де роблять подібні операції на серці, повідомив він. Пересадку печінки можуть робити лише в інституті ім. Шалімова.

"Якщо буде матеріальне забезпечення, якщо влада погодиться, то такі операції українцям стануть доступніші", – додав лікар.

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, єдину державну інформсистему трансплантації повинні були створити ще в тому році, але цього не сталося. Тому зараз неможливо вносити дані і користуватися ними під час визначення необхідного донора. Дію закону про посмертне донорство збиралися відкласти до 2020 року, проте часу на це не вистачило.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки