Борис Тодуров прокоментував пересадку генномодифікованого серця людині

6,1 т.
Борис Тодуров прокоментував пересадку генномодифікованого серця людині

"Це величезний прорив. Безперечно, це нова технологія, яка отримає свій новий розвиток" - заявив директор Інституту серця Борис Тодуров на своїй сторінці у Facebook. Так він прокоментував гучну історію, яка потрясла цими днями весь науковий світ – успішну пересадку свинячого генномодицифованого серця людині.

Він привітав своїх американських колег, адже таке відкриття дало надію на життя величезній кількості пацієнтів, які чекають на донорські органи. Професор зазначив, що, найімовірніше, ця технологія прийде в Україну не раніше ніж за 5-7 років, оскільки це пов'язано з технологіями найвищого рівня.

Український кардіохірург розповів, що у світі існує величезний дефіцит донорських органів (серця, печінки та нирок). Тільки в США в очікуванні пересадки перебувають понад 100 тис. людей. І, згідно до статистики, лише кожен 4-й із них отримає шанс жити далі, дочекавшись донорського органу.

Відео дня

"От чому вчені медики займаються активними пошуками альтернативи", - зазначив Борис Тодуров.

Він також пояснив, чому саме свиня спромоглася стати донором для людини. "По-перше, вона швидко росте: від моменту зачаття до досягнення 70-80 кг, коли цей орган уже можна використовувати для пересадки, свиня зростає за півроку. Це дозволить навіть найважчому реципієнту (людині, яка перебуває у "листі очікування" на пересадку донорського органу), дочекатися пересадки" - вважає лікар.

Іншим важливим фактором успішної операції став прогрес, якого досягла наука в генній інженерії. Борис Тодуров зазначив: "Раніше пересаджувати орган від тварини до людини навіть не намагалися, оскільки відторгнення органу тварини настільки велике, що її неможливо придушити жодними імуносупресорами. До цього випадку всі спроби пересадити серце, наприклад, від шимпанзе закінчувалися невдало".

"Сьогоднішні технології нарешті дозволили інтегрувати ген людини в ембріон свині, і виростити органи свиней таким чином, щоб вони не відторгалися організмом реципієнта", - підкреслив лікар. Він зазначив, що такі експерименти проводилися і раніше у різних країнах світу, зокрема у Великій Британії. Але тільки сьогодні наука досягла того, що це стало можливо застосувати у клінічній практиці.

Борис Тодуров поінформував, що перша операція з пересадки свинячої нирки успішно пройшла кілька місяців тому. І ось днями наукова світова громадськість була вражена звісткою, що пересаджено перше серце.

Він наголосив, що для впровадження подібної технології в Україні потрібно вже сьогодні готувати відповідний кадровий потенціал, а також технічне оснащення.

"Ми готуємося до того, щоб запровадити цю технологію в Україні", - заявив він.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки