Чи корисна кето-дієта для людей із хворобами серця: думка експерта

Чи корисна кето-дієта для людей із хворобами серця: думка експерта

Сьогодні однією з найпопулярніших дієт є кетогенна (кето). Вона допомагає ефективно знижувати вагу та нарощувати м'язову масу. За деякими даними, дотримання цієї дієти може допомогти запобігти серцевій недостатності або вилікувати її. Наскільки ця гіпотеза підтверджена реальними дослідженнями, розповів доктор медицини, кардіолог та дослідник серцевої недостатності Вілсон Танг.

Що являє собою кето-дієта

За словами Танга, кето-дієта заснована на споживанні невеликої кількості вуглеводів, тому ідея полягає в тому, щоб натомість отримувати додаткові калорії з білків та жирів. Доктор медичних наук, дієтолог Кетрін Паттон додає, що головне – виключити вуглеводи, що надходять з нездорових продуктів, таких як газовані напої, солодощі, білий хліб, а також з корисних для здоров'я продуктів, таких як фрукти, молоко та цілозернові продукти.

Відео дня

З метою отримання енергії скелетні м'язи використовують в першу чергу глюкозу, яка є формою цукру, що отримується з вуглеводів, що надходять з їжею. З іншого боку, серце одержує до 70% палива з жиру.

Кетонові тіла – альтернативне джерело палива, яке печінка виробляє із жиру. Щоб навчити організм перемикатися з глюкози на кетони, потрібно зменшити споживання вуглеводів та замінити їх нежирним білком та ненасиченими жирами. У цьому суть кето-дієти.

Людям з ризиком розвитку серцево-судинних захворювань може бути корисним короткострокове схуднення на кето-дієті. При дотриманні кето-дієти голод зазвичай відчувається менше, що сприяє зниженню ваги.

Інші переваги кетогенної дієти:

  • Зниження рівня цукру в крові: допомагає запобігти розвитку діабету.

  • Зниження рівня тригліцеридів: тип жиру в крові, що підвищує ризик серцевих захворювань та інсульту.

Хоча ці короткострокові переваги можуть покращити самопочуття, довгострокові ефекти кето-дієти залишаються неясними.

Чи є користь від кето-дієти для кардіологічних хворих?

Щодо здоров'я серця, досі невідомо, чи справді ця дієта корисна. За словами Танга, він не знайомий з жодним високоякісним дієтичним дослідженням, яке незмінно показало б, що кетоз корисний для серця людини. Однак з'явилися деякі цікаві нові дані, які можуть вказувати на потенційні переваги для окремих груп пацієнтів із серцевою недостатністю. І зараз Танг та інші вчені зайняті їх вивченням.

Чи є небезпека кето-дієти, і чи може вона викликати проблеми із серцем?

Доктор Танг побоюється, що люди із серцевою недостатністю, які дотримуються кетогенної дієти, можуть мати підвищений ризик розвитку деяких хвороб/станів, включаючи:

  • Діабетична кома.

  • Неалкогольна жирова хвороба печінки.

  • Різке підвищення рівня поганого холестерину (ЛПНЩ).

  • Зневоднення.

  • Ниркова недостатність.

Рекомендації кардіологічним хворим

Деяким пацієнтам, можливо, кето-дієта може допомогти, але для інших вона може становити небезпеку. За словами доктора Танга, через потенційно шкідливий вплив кето-дієти хворим із проблемами серця рекомендується застосовувати менш суворий підхід.

Для пацієнтів із серцевими захворюваннями доктор Танг (відповідно до останніх клінічних рекомендацій щодо дієт Американської кардіологічної асоціації) рекомендує:

  • Дотримуватися збалансованої дієти, що містить складні вуглеводи, ненасичені жири та нежирні білки.

  • Контролювати порції.

  • Вибирати свіжі фрукти та овочі.

  • Обмежити споживання червоного м'яса і додати до раціону більше риби.

  • Відмовитись від оброблених харчових продуктів.

  • Скоротити споживання цукру, простих вуглеводів, насичених жирів та трансжирів.

  • Замінити натрій ароматними травами, спеціями та оцтом.

Тим, хто вирішив дотримуватися суворої кето-дієти, доктор Танг пропонує два безпечні варіанти отримання кетонових тіл. По-перше, потрібно більше спати, оскільки сон природно викликає кетоз. По-друге, слід подумати скорочення споживання калорій з допомогою періодичного голодування під лікарським контролем.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки