Коли краще займатися спортом із користю для серця?

65,1 т.
Коли краще займатися спортом із користю для серця?

Вважається, що ранок - це найкращий час для фізичних навантажень, однак нове дослідження австралійських вчених говорить про інше. Експерти проаналізували дані більше 29 000 пацієнтів, назвавши найкращий час тренувань для людей із ожирінням, діабетом та серцево-судинними захворюваннями.

Чому фізичне навантаження ввечері дослідники пов'язують із найменшим ризиком смертності, серцево-судинних захворювань у пацієнтів із ожирінням та діабетом? Та яке часове вікно можна вважати найкориснішим для здоров'я серця?

Як вечірні навантаження впливають на серцево-судинну систему?

З погляду тайм-менеджменту, ранкові тренування мають чимало переваг. Починаючи свій робочий чи вихідний день із фізичних навантажень, можна планувати день, вже не турбуючись за тренування. Однак кілька досліджень все ж таки говорять про те, що найкращий час для занять спортом - це вечірній час.

Відео дня

За даними багатьох досліджень, фізичні здібності нашого тіла досягають піку саме у другій половині дня. Температура тіла підвищується протягом дня, оптимізуючи м'язову функцію та силу, активність ферментів і витривалість для підвищення продуктивності.

Оскільки між 14:00 та 18:00 годинами температура нашого тіла досягає максимуму, це найкращий час для ефективних тренувань. До того ж кінетика поглинання кисню ввечері швидше. Це означає, що ви використовуєте свої ресурси повільніше та ефективніше, ніж вранці.

Вечір – це також час, коли частота серцевих скорочень та артеріальний тиск найнижчі, що знижує ймовірність отримання травми та одночасно підвищує продуктивність.

У пошуках ідеального вікна для тренувань

Нове дослідження австралійських дослідників також показало, що аеробна фізична активність у вечірній час пов'язана з найменшим ризиком серцево-судинних та мікросудинних захворювань.

"Результати нашого дослідження ясно дають зрозуміти, що не тільки період помірної та інтенсивної фізичної активності, а й час, особливо вечірній, був пов'язаний із найменшим ризиком смертності в порівнянні з іншими часовими вікнами", - пишуть автори дослідження Сіднейського університету.

За даними досліджень за останні 10 років, помірна та інтенсивна фізична активність ефективно знижує кардіометаболічні ризики. Однак без відповіді залишалося питання: який час є ідеальним – ранок, день чи вечір?

Щоб закрити ці прогалини у знаннях, дослідники проаналізували дані понад 29 000 пацієнтів із ожирінням та діабетом, використовуючи дані з Британського біобанку. Середній вік учасників дослідження становив 62 роки. Аеробною активністю вважали вправи тривалістю щонайменше 3 хвилин. Використовуючи дані акселерометра, дослідники класифікували рух як легкий, помірний або інтенсивний.

Учасників розділили на кілька груп залежно від того, коли припадало понад 50% їхньої загальної фізичної активності:

  • ранок - з 6:00 до 12:00;
  • друга половина дня – з 12:00 до 18:00;
  • вечір – з 18:00 до півночі.

Вчені вивчили можливий зв'язок між часом фізичної активності та смертністю від усіх причин, серцево-судинними захворюваннями, включаючи високий тиск та мікросудинні захворювання (нейропатії, нефропатії, ретинопатії).

Вправи ввечері приносять найбільшу користь

Дослідження показало: ризик смертності був найнижчим у групі з помірною та високою фізичною активністю у вечірній час. Її учасники мали менший ризик серцево-судинних та мікросудинних захворювань. У пацієнтів із ожирінням та діабетом 2 типу помірна та висока фізична активність у вечірній час була пов'язана з нижчим ризиком смертності, серцево-судинних захворювань.

Хоч тренування важливі незалежно від часу доби, проте за даними нових досліджень, пацієнтам з ожирінням, надмірною вагою, діабетом та захворюваннями серця й судин найкраще займатися помірними фізичними навантаженнями у вечірній час.

Тренування з 18:00 показали найбільшу користь для серцево-судинної системи, а також були пов'язані з меншим ризиком передчасної смерті. Підтримуючи здоровий режим тренувань ввечері, можна покращити показники здоров'я та якість життя, – впевнені дослідники.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки