МоваЯзык

/ Кардіологія

Коронарний синдром: чому страждають судини серця?

Коронарні судини постачають кров до серця. Отримуючи необхідну кількість кисню і поживних речовин, воно працює для того, щоб необхідну кількість крові отримали всі інші тканини організму. Коли коронарні судини вражені патологічним процесом, страждає всі серцеві структури. "МедОбоз" пропонує розглянути варіанти патологій, які вражають судини серця.

Гострий коронарний синдром

Гострий коронарний синдром - це форма ішемічної хвороби серця, коли відбувається раптове порушення кровотоку в серцевих тканинах. Саме поняття "синдром" означає, що точного діагнозу немає і в пацієнта підозрюють один із наступних станів:

Відносно цих захворювань використовують загальний термін, бо вони мають загальні причини та механізм виникнення.

Розглянемо ці захворювання докладніше.

Нестабільна стенокардія виникає за наростаючого дефіциту припливу крові до міокарда. Нестабільною вона є тому, що часто змінює клінічний перебіг і складно прогнозувати наступний стан пацієнта. Існує кілька видів стенокардії.

Стенокардія Принцметала

Клінічно вона проявляється серією з 2-6 нападів, кожен із яких триває не довше 10 хвилин. Вони виникають у ранковий час або вночі. Виникає цей стан через спазм судини.

Стенокардія після ангіопластики

Виникає після операції, яка полягає в заміні ділянки коронарної судини. Цю форму хвороби діагностують, якщо болі виникли в період 1-6 місяців після втручання.

Стенокардія, що виникла вперше

Якщо болі вперше виникли менше місяця назад - можна говорити про стенокардію, яка виникла вперше. Доктору складно дати точний прогноз, адже недавнє виникнення не дає можливість встановити справжню ступінь тяжкості хвороби.

Що може трапиться зі судиною, щоб виник коронарний синдром?

Порушення надходження крові до серцевого м'яза може бути викликано рядом змін у судині:

 • Звуження просвіту. Це відбувається через атеросклероз. На внутрішній стінці судини відкладаються жири, які з часом утворюють бляшку. Перекриваючи просвіт артерії більше ніж на 75%, це утворення викликає брак кисню в міокарді. Це й стає початком розвитку коронарного синдрому.

 • Запалення судинної стінки. Цей стан виникає значно рідше. Запальний процес може виникати через аутоімунні захворюваня, деякі мікроби, віруси.

 • Раптовий спазм судини. Спазм - це звуження судини в просвіті. Виникає внаслідок скорочення пучків м'язів, які розташовані в стінці. Разові спазми не такі небезпечні. Але, за звуження судини, ураженої бляшкою, надходження крові може припинитися зовсім.

Які чинники збільшують ризик виникнення захворювань коронарних судин

Знаючи причини виникнення хвороби, можна заздалегідь вплинути на них і запобігти хворобі.

Підвищення холестерину в крові. Це найбільш вагомий фактор ризику, адже підвищення рівня жирних сполук позначається спершу на артеріях.

Важливо!

Запам'ятайте нормальні показники холестерину, щоб орієнтуватися в стані власного організму та здоров'я своїх близьких:

Норма холестерину - до 5,2 ммоль/л.

Якщо це значення перевищує позначку 6,2 ммоль/л, ризик стає високим.

Ще один показник, за яким необхідно стежити - рівень ліпопротеїдів низької щільності. Скорочено у бланку дослідження вони позначаються як ЛПНЩ.

Нормальний рівень - до 2,6 ммоль/л.

Додаткові причини виникнення захворювань судин серця:

 • куріння;

 • підвищення артеріального тиску;

 • зайва вага й ожиріння;

 • низький рівень фізичних навантажень;

 • вживання алкоголю;

 • генетична схильність;

 • цукровий діабет;

 • часті стреси;

 • високий ризик тромбоутворення.

Як повідомляв "МедОбоз",медики визнали небезпечною цілу групу препаратів.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "стенокардія" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
3
Цікаво
3
Сумно
0
Треш

Блоги медицини