Методика унікальна: українські лікарі здійснили революцію у кардіохірургії
Українські медики столичного Центру дитячої кардіології та кардіохірургії розробили унікальну методику операцій на серці, навчившись вирощувати серцевий клапан із тканин хворого.
Таку операцію успішно провели 27-річному Дмитру Цельману, проблеми із серцем у якого з'явилися, як ускладнення після грипу, повідомляє ТСН.
"У мене дві стінки клапана, можна сказати, прим'яті. Клапан не закривається повністю. Я тоді нічого не помічав, а зараз уже, через певний час, розумію, що були зміни", — пояснив він.
Читайте: Житель Бердянська, котрий переніс пересадку серця, піднявся на вершину Говерли
Лікарі запропонували пацієнтові замінити клапан на штучний, проте він не погодився. "Я б не зміг бути моряком, бо всі ці операції призводять до інвалідності третього ступеня", — сказав він.
"Як би ми красиво не робили інженерію, але клапан — штучний чи чужорідний — має своє життя. Зараз у нас відкриваються двері у зовсім новий революційний підхід, щоб вирощувати такі стулки, як наділила нам природа . Ми підписали договір на клінічні випробування із вирощування не тільки тканин, але й органів", — пояснив директор Державної установи "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України" Ілля Ємець.
Читайте: 7 головних правил життя після операції на серці
Революційна робота українських кардіологів зацікавила колег із Німеччини. Українських лікарів почали запрошувати в університетську клініку Любека, щоб оперувати німецьких пацієнтів.
"Ми сказали їм, що цей метод ми використовували не надто часто і що нам буде допомагати лікар, який дуже добре у цьому розбирається, і пацієнти охоче погоджувалися. Треба сказати, що всі операції пройшли дуже добре", — констатували у ФРН.
Як писав OBOZREVATEL, раніше вчені знайшли ідеальні ліки від хвороб серця. Вони знижують ймовірність розвитку інфаркту, артеріосклерозу та інших захворювань.