МоваЯзык

/ Кардіологія

Методика унікальна: українські лікарі здійснили революцію у кардіохірургії

Українські медики столичного Центру дитячої кардіології та кардіохірургії розробили унікальну методику операцій на серці, навчившись вирощувати серцевий клапан із тканин хворого.

Таку операцію успішно провели 27-річному Дмитру Цельману, проблеми із серцем у якого з'явилися, як ускладнення після грипу, повідомляє ТСН.

"У мене дві стінки клапана, можна сказати, прим'яті. Клапан не закривається повністю. Я тоді нічого не помічав, а зараз уже, через певний час, розумію, що були зміни", — пояснив він.

Лікарі запропонували пацієнтові замінити клапан на штучний, проте він не погодився. "Я б не зміг бути моряком, бо всі ці операції призводять до інвалідності третього ступеня", — сказав він.

"Як би ми красиво не робили інженерію, але клапан — штучний чи чужорідний — має своє життя. Зараз у нас відкриваються двері у зовсім новий революційний підхід, щоб вирощувати такі стулки, як наділила нам природа . Ми підписали договір на клінічні випробування із вирощування не тільки тканин, але й органів", — пояснив директор Державної установи "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України" Ілля Ємець.

Революційна робота українських кардіологів зацікавила колег із Німеччини. Українських лікарів почали запрошувати в університетську клініку Любека, щоб оперувати німецьких пацієнтів.

"Ми сказали їм, що цей метод ми використовували не надто часто і що нам буде допомагати лікар, який дуже добре у цьому розбирається, і пацієнти охоче погоджувалися. Треба сказати, що всі операції пройшли дуже добре", — констатували у ФРН.

Як писав OBOZREVATEL, раніше вчені знайшли ідеальні ліки від хвороб серця. Вони знижують ймовірність розвитку інфаркту, артеріосклерозу та інших захворювань.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

Тема
Тег
0
Коментарі
0
79
Смішно
7
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини