Методика унікальна: українські лікарі здійснили революцію у кардіохірургії

21,4 т.
Методика унікальна: українські лікарі здійснили революцію у кардіохірургії

Українські медики столичного Центру дитячої кардіології та кардіохірургії розробили унікальну методику операцій на серці, навчившись вирощувати серцевий клапан із тканин хворого.

Таку операцію успішно провели 27-річному Дмитру Цельману, проблеми із серцем у якого з'явилися, як ускладнення після грипу, повідомляє ТСН.

"У мене дві стінки клапана, можна сказати, прим'яті. Клапан не закривається повністю. Я тоді нічого не помічав, а зараз уже, через певний час, розумію, що були зміни", — пояснив він.

Читайте: Житель Бердянська, котрий переніс пересадку серця, піднявся на вершину Говерли

Відео дня

Лікарі запропонували пацієнтові замінити клапан на штучний, проте він не погодився. "Я б не зміг бути моряком, бо всі ці операції призводять до інвалідності третього ступеня", — сказав він.

"Як би ми красиво не робили інженерію, але клапан — штучний чи чужорідний — має своє життя. Зараз у нас відкриваються двері у зовсім новий революційний підхід, щоб вирощувати такі стулки, як наділила нам природа . Ми підписали договір на клінічні випробування із вирощування не тільки тканин, але й органів", — пояснив директор Державної установи "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України" Ілля Ємець.

Читайте: 7 головних правил життя після операції на серці

Революційна робота українських кардіологів зацікавила колег із Німеччини. Українських лікарів почали запрошувати в університетську клініку Любека, щоб оперувати німецьких пацієнтів.

"Ми сказали їм, що цей метод ми використовували не надто часто і що нам буде допомагати лікар, який дуже добре у цьому розбирається, і пацієнти охоче погоджувалися. Треба сказати, що всі операції пройшли дуже добре", — констатували у ФРН.

Як писав OBOZREVATEL, раніше вчені знайшли ідеальні ліки від хвороб серця. Вони знижують ймовірність розвитку інфаркту, артеріосклерозу та інших захворювань.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки