Нові рекомендації щодо застосування аспірину для профілактики серцево-судинних захворювань

Нові рекомендації щодо застосування аспірину для профілактики серцево-судинних захворювань

Аспірин у низьких дозах є одним з найпоширеніших засобів для профілактики патологій з боку серцево-судинної системи. Нещодавно було завершено дослідження, яке показало, що у людей похилого віку ця стратегія призводить до значно більш високого ризику великої кровотечі та назначимо знижує ризик серцево-судинних хвороб, в порівнянні з групою плацебо.

В середині жовтня USPSTF (Цільова група профілактичних служб США) представила новий проєкт рекомендацій щодо використання аспірину для первинної профілактики серцево-судинних захворювань. Він обмежує коло людей, яким він рекомендований.

Робоча група USPSTF прийшла до висновку, що використання аспірину для первинної профілактики серцево-судинних подій у дорослих у віці 40-59 років, у яких 10% або більше 10-річний ризик серцево-судинних захворювань, дає невелику чисту користь. Дослідники прийшли до висновку, що для таких пацієнтів рішення про використання аспірину має прийматися індивідуально.

Відео дня

В USPSTF також відзначили, що люди, які не схильні до підвищеного ризику кровотечі та готові щодня приймати низькі дози аспірину, з більшою ймовірністю отримають користь.

Однак для літніх людей – у віці 60 років і старше, USPSTF з помірною упевненістю робить висновок, що початок використання аспірину для первинної профілактики серцево-судинних подій не має чистої користі.

Що включають рекомендації

Документом USPSTF рекомендується починати прийом аспірину в низьких дозах для первинної профілактики як серцево-судинних захворювань, так і колоректального раку у дорослих у віці 50-59 років, у яких був 10% або більше 10-річний ризик серцево-судинних захворювань, без підвищеного ризику кровотечі.

Робоча група стверджує, що оптимальна доза однакова для низької дози (≤100 мг / добу) і всіх доз, які були вивчені в дослідженнях профілактики серцево-судинних захворювань (від 50 до 500 мг / добу). Прагматичний підхід передбачає використання 81 мг / добу, що є дозою, яка найбільш часто призначається в США.

У документі вказується, що ризик кровотечі незначно збільшується з віком. У повідомленні говориться, що для людей, які почали приймати аспірин, чиста користь продовжує накопичуватися з плином часу за відсутності кровотечі. Однак чиста користь з віком стає менше через підвищений ризик кровотечі, тому дані моделювання показують, що може бути розумним розглянути питання про припинення прийому аспірину у віці 75 років.

Обговорення рекомендацій

Нові рекомендації після публікації доступні для громадського обговорення до 8 листопада. Після того як доробка буде завершена, новий документ USPSTF по використанню аспірину для запобігання серцево-судинних захворювань і колоректального раку замінить діючий варіант від 2016 року.

Представлені рекомендації викликали широке обговорення в медичній спільноті. Зокрема, доктор медицини Мелісса Уолтон-Ширлі дала коментар для Medscape, вказавши, що багато людей, які мають значний серцево-судинний ризик, приймуть ці рекомендації буквально.

На її думку, заява USPSTF мала включати пункт про те, що при високому показнику кальцію в коронарної артерії та низькому ризику кровотечі аспірин як і раніше відіграє важливу роль і ефективний, навіть якщо в анамнезі не було серцевого нападу. Як мінімум, у заяву USPSTF треба включати пропозицію пацієнтам проконсультуватися зі своїм лікарем перед припиненням терапії аспірином.

Ще один коментатор, відзначаючи неоднозначність нового документа, написав: "Наскільки мені вдалося з'ясувати, прийом аспірину може допомогти, а може і не допомогти; але якщо у людини немає проблем зі схильністю до кровотеч, немає нічого поганого в тому, щоб почати або продовжити його використання".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки