Штучне серце нового типу: успіхи кардіологічної допомоги

Штучне серце нового типу: успіхи кардіологічної допомоги

Нещодавно лікарі Університету Луїсвілля в Єврейської лікарні виконали першу у світі імплантацію тотального біопротеза штучного серця Carmat Aeson 57-річній пацієнтці. Дослідницький пристрій є частиною раннього техніко-економічного обґрунтування (EFS), що спонсорується Carmat, французькою компанією з виробництва медичного обладнання.

Перше штучне серце Aeson у Північній Америці було імплантовано пацієнтові чоловічої статі в липні в Медичному центрі Університету Дьюка. Друга імплантація, також чоловікові, була проведена в Єврейської лікарні в серпні. Ця третя імплантація в Північній Америці – перша, в якій бере участь пацієнтка.

За словами професора і завідувача кафедри серцево-судинної та торакальної хірургії Університету Луїсвілля і лікаря Єврейської лікарні Марка Слотер, операція дає нову надію на продовження життя.

Відео дня

Штучне серце Aeson має компактний розмір, тому його можна встановлювати жінкам, у яких грудна порожнина зазвичай менше, ніж у чоловіків. Це дає надію більшій кількості пацієнтів, які очікують пересадку серця, і збільшує шанси на успіх.

У США понад 3500 осіб очікують пересадки серця, з них 900 – жінки. Існує кілька варіантів лікування пацієнтів з бівентрікулярною хворобою серця, що означає, що і ліва, і права частини серця не перекачують кров належним чином.

Що собою являє пристрій Aeson

Aeson має широкі можливості застосування, оскільки перекачує кров в обох камерах серця. Встановлені в ньому датчики фіксують показники артеріального тиску і на підставі цього адаптують серцевий викид. Працює серцевий імплантат від портативного зовнішнього джерела живлення.

Зараз штучне серце Aeson тестується як міст до трансплантації для пацієнтів з термінальною стадією бівентрікулярної серцевої недостатності, що дає пацієнтові більше часу до постійної трансплантації серцевого органу.

Пристрій вже було схвалено для такого використання в Європі, де було імплантовано близько 20 пристроїв. Зараз Aeson проходить випробування в США в рамках техніко-економічного обґрунтування, схваленого FDA (Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США).

Історія розробки

Доклінічні дослідження штучного серця Carmat почалися в UofL понад п'ять років тому. Дослідники з Інституту серцево-судинних інновацій (CII) UofL протестували здатність Aeson до саморегулювання, яка дозволяє пристрою адаптувати потоки відповідно до потреб пацієнта, виявляючи зміни тиску в пристрої.

Дослідники UofL протягом багатьох років проводили доклінічні випробування компонентів штучного серця і механічних допоміжних пристроїв в CII, тестуючи деякі частини майже всіх механічних допоміжних пристроїв, які комерційно доступні сьогодні.

Як проходила операція

Під час процедури повне штучне серце Aeson було імплантовано 57-річній жінці з Кентуккі з важкою бівентрікулярною серцевою недостатністю під час восьмигодинної операції.

За словами доцента відділення серцево-судинної та торакальної хірургії UofL Сиддхарти Пахви, в той час, як інші пристрої встановлюються на фіксовану швидкість або створюють безперервний потік, Aeson передбачає автоматичне регулювання потоку, створюючи поліпшені характеристики при різних потребах організму в кровопостачанні.

Стефан Піа, головний виконавчий директор компанії-розробника Carmat, сказав, що цей третій імплантат у США став знаковою подією не тільки тому, що він дозволив завершити реєстрацію першої когорти пацієнтів EFS. Це перший випадок, коли пристрій допоміг жінці, яка страждає від серцевої недостатності.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки