МоваЯзык

/ Кардіологія

Вбивця номер один: як уберегтися від інфаркту

Щороку близько 7 млн. людей по всьому світу вмирають від інфаркту міокарда.

Як повідомляє портал "Цікава наука" у Facebook, серцево-судинні захворювання є головними причинами смертності в світі.

Пропонуємо наочно ознайомитися з відеосюжетом TED ED про те, як в організмі формуються причини для життєво небезпечних станів і як їх уникнути.

Що викликає інфаркт

Інфаркт трапляється, коли серце не може отримати кисень у достатній кількості. На стінках коронарних артерій відкладаються жирові відкладення або бляшки. Ці бляшки можуть тверднути та ущільнюватися, а також запалюватися або закупорювати судини. Якщо одна з бляшок розірветься, навколо неї тут же сформується згусток крові і частково закупорена судина може стати перекритою повністю.

Таким чином зупиняється подача крові до серця і його клітини починають вмирати через нестачу кисню.

Як розпізнати інфаркт

Найголовнішим симптомом є біль у грудній клітці. Пацієнти розповідають, що їм здається нібито серце затиснули в лещата. Біль може поширюватися на ліву руку, щелепу, спину і живіт.

Але не завжди симптоми бувають настільки явними. Іноді людину може нудити або їй може бути важко дихати. Ці симптоми можуть бути також менш помітні у жінок або людей похилого віку. Для них ознаками може бути слабкість і відчуття втоми.

Важливо: у людей, які хворіють на діабет, серцевий напад може бути непомітним.

Що робити

Необхідно швидко викликати швидку допомогу. Крім того, можна прийняти таблетку нітрогліцерину, який розширює артерії і перешкоджає подальшому погіршенню стану.

Як уникнути

Генетика і спосіб життя являються основними факторами, що впливають на ризик інфаркту. Фізичні вправи, здорове харчування, а також контроль маси тіла, знижують ризик серцевого нападу.

Лікарі радять займатися кілька разів на тиждень, чергуючи аеробні та силові навантаження.

Що їсти

Варто вживати рослинну клітковину, яка є в овочах. Червоне м'ясо краще замінити на курку або рибу. Необхідно пам'ятати також про цільнозернові продукти, волоські горіхи і мигдаль.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вживання мигдалю допоможе скоротити ризик серцевих захворювань.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини