Вчені розкрили користь низького рівня цукру крові

Вчені розкрили користь низького рівня цукру крові

Зв'язок рівня глюкози із серцево-судинними захворюваннями

Дані великого дослідження Британського біобанку показали, що чоловіки та жінки з низьким рівнем глікогемоглобіну мали знижений ризик виникнення серцево-судинних захворювань (ССЗ) на відміну від тих, у кого був переддіабет, діабет та недіагностований діабет.

Підвищений ризик серцево-судинних захворювань у жінок і чоловіків, фактично, пояснюється факторами, що модифікуються, і може бути зменшений завдяки стратегіям зниження ваги, а також ширшого використання антигіпертензивних препаратів і статинів.

Відео дня

Крістофер Т. Рентч, магістр охорони здоров'я, доктор медичних наук та його колеги у своєму дослідженні також пишуть про важливість застосування стратегій для зниження ризику ССЗ у всьому глікемічному спектрі. Дослідники з'ясували, що є різниця серед чоловіків та жінок в абсолютній частоті серцево-судинних захворювань. Так, у чоловіків вона була вищою. (16,9 проти 9,1 випадку на 1000 людино-років). Однак у жінок відносний ризик (ССЗ) вищий. Також жінки частіше страждали на ожиріння (63% проти 53%) ніж чоловіки і рідше приймали антигіпертензивні препарати (64% проти 69%) або статини (71% проти 75%).

На сьогоднішній день це найбільше дослідження з вивчення статевих відмінностей у ризик серцево-судинних захворювань по всьому глікемічному спектру.

Рентч, доцент кафедри фармакоепідеміології Лондонської школи гігієни стверджує, що виявлено значні докази ризику розвитку серцево-судинних захворювань у людей зі зниженим рівнем глюкози у крові порівняно з людьми з нормальним рівнем було знижено на 10%.

За результатами дослідження як варіант, що допомагає знизити ризик [ССЗ], значну роль можуть відіграти статини та антигіпертензивні засоби, якщо це є клінічно доцільним. Також дослідження показали, що загальний холестерин, сімейний анамнез серцево-судинних захворювань, передбачувана швидкість клубочкової фільтрації та С-реактивний білок мали відносно невеликий вплив на пояснення ризику серцевих захворювань, пов'язаних із цукром у крові. Було відзначено як чоловіки і жінки з діагностованим діабетом, навіть після врахування великої кількості соціально-демографічних, клінічних характеристик та способу життя, як і раніше, схильні до підвищеного ризику трьох типів серцевих захворювань —інсульту, серцевої недостатності та ішемічної хвороби.

Роберт Сторі, доктор медичних наук, професор кардіології Шеффілдського університету підтвердив загальновідомий факт про надмірну вагу, що призводить до підвищення ровня цукру в крові та артеріального тиску та є сприятливим фактором підвищеного ризику серцевого нападу та інсульту.

У ході дослідження було виявлено високий ризик серцево-судинних захворювань, пов'язаний з рівнем цукру в крові і може бути виявлений на дуже ранній стадії аномально високого рівня цукру в крові, пов'язаному з діабетом.

"Щоб помітно знизити ризик серцевого нападу та інсульту в майбутньому дослідження підтримує стратегії оцінки серцево-судинного ризику у людей із надмірною вагою, включаючи оцінку рівня цукру в крові, артеріального тиску та холестерину, якими можна ефективно керувати" (За словами Сторі)

До цього дослідження були включені чоловіки та жінки віком від 40 до 69 років у період з 2006 по 2010 рік, які жили в Англії, Шотландії та Уельсі. Після виключення людей з діабетом 1 типу або тих, у кого були відсутні дані про рівень A1c, до поточного дослідження було включено 427 435 осіб (46% чоловіків).

Класифікація учасників виглядала так:

- мають низький нормальний рівень A1c (<35 ммоль/моль або <5,5%),

- нормальний рівень A1c (35-41 ммоль/моль або від 5,5% до 5,9%),

- предіабет (42-47 ммоль/моль або 6,0%). До 6,4%),

- недіагностований діабет (≥48 ммоль/моль або ≥6,5%) або діагностований діабет 2 типу (анамнез та прийом цукрознижувальних препаратів).

Було визначено частоту шести результатів серцево-судинних захворювань протягом медіани 11,8 років спостереження: інсульт, серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, фібриляція передсердь, легенева емболія та тромбоз глибоких вен. Лише мінімальна кількість учасників (5%) мало якийсь із цих результатів до включення до дослідження.

За час спостереження було зареєстровано 51288 випадків серцево-судинних захворювань.Як показала статистика після корекції за віком, ризик серцево-судинних захворювань був вищим у жінок (ОР 2,00), ніж у чоловіків (ОР 1,55) серед осіб з діагностованим діабетом 2 типу. А наявність передіабету або невиявленого діабету в порівнянні з нормальним рівнем А1с було пов'язано підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань після корекції віку для жінок і чоловіків (відношення ризиків [HR], 1,30-1,47) Повністю скоригований HR для ССЗ склав 1,17 для жінок та 1,06 для чоловіків з діагностованим діабетом.

Подальше коригування з клінічними факторами та факторами способу життя (особливо з ожирінням) застосуванням антигіпертензивних препаратів або статинів показало, що ризик ССЗ знизився і став однаковим у чоловіків і жінок.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки