Вчені визначили ризик смертельних хвороб серця за ДНК

Виявлено сигнатури ДНК, пов'язані з серцевими захворюваннями
Вчені визначили ризик смертельних хвороб серця за ДНК

Вчені виявили сигнатури ДНК, пов'язані із серцево-судинними захворюваннями. Відкриття дозволить проводити клінічне втручання задовго до прояву симптомів.

Результати наукової роботи опубліковано в журналі JAMA Cardiology. Вони ґрунтуються на аналізі даних п'яти великих когортних досліджень серця в різних популяціях.

Зокрема, співробітники Університету Колумбії провели аналіз даних Strong Heart Study – найбільшого дослідження серцево-судинних захворювань в американських індіанців, яке проводилося в партнерстві з громадами Великих рівнин і Південно-Заходу з 1988 року.

Відео дня

За зразками крові вони спробували визначити конкретні ділянки ДНК, де відбувається метилювання (модифікація молекули ДНК без зміни самої нуклеотидної послідовності ДНК). Активність була пов'язана з випадками ішемічної хвороби серця, включно із серцевим нападом і коронарною смертю.

Після цього фахівці застосували той же підхід до чотирьох когорт з інших досліджень. Загалом вони вивчили більше ніж 400 тисяч ділянок ДНК і 1894 випадки ішемічної хвороби серця.

У підсумку було виявлено понад 500 епігенетичних міток, пов'язаних із серцево-судинним ризиком. Із них 33 були пов'язані з таким ризиком у трьох і більше когортах. Подальший аналіз спільних рис між 33 мітками показав, що багато хто з них пов'язаний із геном EGFR, який бере участь у зростанні та виживанні клітин.

"В остаточному підсумку ми сподіваємося, що дослідження дозволить нам виявляти і запобігати хворобі, хоча до розробки відповідних тестів на метилювання ДНК ще далеко", – прокоментувала авторка дослідження докторка Ана Навас-Асьєн.

Як повідомляв OBOZREVATEL, британські вчені з Оксфордського університету знайшли 371 генетичний маркер у ДНК людини, які визначають час першого статевого акту й народження дитини.

У науковій роботі зазначено, що саме поєднання генетики, соціальних прогностичних параметрів і навколишнього середовища сприяє ранньому або пізньому часу, коли людина починає займатися сексом.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки