Як зберегти здоров'я серцево-судинної системи

6,7 т.
Як зберегти здоров'я серцево-судинної системи

Встановлено, що стан здоров'я серцево-судинної системи в дорослому віці залежить, в т. ч. й від соціально-економічного становища. Одне з ранніх багатоцентрових досліджень, проведене у Фінляндії, показало, що більш низький соціально-економічний статус у дитинстві пов'язаний з ригідністю артерій у дорослому віці.

Завершене нещодавно дослідження шукало зв'язок між тим, чим людина займається в ранньому дорослому віці – 16-24 років, і станом здоров'я її серцево-судинної системи в дорослому віці. Результати роботи були опубліковані в Журналі епідеміології та громадської охорони здоров'я.

Автори виходили з даних, що менш освічені та зайняті особи менш здорові, і в середньому у них коротша тривалість життя, ніж у тих, хто зайнятий навчанням і роботою.

Відео дня

Рання зрілість є важливим моментом як для розвитку соціально-економічного становища дорослих, так і для розвитку поведінки, пов'язаної зі здоров'ям серцево-судинної системи. Однак досі не була ясна ступінь, в якій соціально-економічні траєкторії раннього дорослішання безпосередньо впливають на відмінності в стані здоров'я, які спостерігаються в більш пізньому віці.

Дослідження показало, що освіта і досвід роботи в ранньому дорослому віці сприяють нерівності щодо здоров'я серцево-судинної системи в більш пізньому віці. При цьому важливим аспектом є те, що ця різниця не залежить від роду занять і доходу сім'ї в середньому зрілому віці.

Хід дослідження

Дослідниками з Кембриджського університету, Брістольського університету та Інституту соціальних досліджень Каліфорнійського університету були проаналізовані дані про здоров'я і соціально-економічна інформація, зібрана за кілька десятиліть. Ці відомості охоплювали більш ніж 12 тис. британців, що народилися в 1970 р. Завданням авторів було визначення ролі раннього дорослішання у відмінностях в серцево-судинному здоров'ї в середньому віці.

Вченими використовувався метод, заснований на даних, для поділу населення на групи з різними соціально-економічними траєкторіями на основі їх освіті, участі в різних типах роботи, безробітті або економічної не активності в ранньому дорослому віці 16-24 років.

Вони вивчили зв'язок цих груп з факторами ризику серцево-судинних захворювань у віці 46 років, включаючи артеріальний тиск, рівень холестерину, окружність талії.

Вимірювання соціально-економічного становища в ранньому дорослому віці, за словами професора Кейт Тіллінг, завжди було важким, оскільки це перехідний період, коли професії більшості людей змінюються з плином часу. Розроблений метод забезпечував гнучкий спосіб визначення соціально-економічного становища в ранньому дорослому віці.

Дослідники виявили, що ті, хто провів більше часу, отримуючи освіту і працюючи на професійних або управлінських посадах в ранньому дорослому віці, мали краще серцево-судинне здоров'я більш ніж через 20 років (у віці 46 років), ніж інші групи.

Важливо відзначити, що цей зв'язок не був повністю пов'язаний з більш високим доходом або більш високим рівнем роботи у віці 46 років, що передбачає незалежний і довгостроковий зв'язок впливу раннього дорослішання на здоров'я.

Отримані дані показують, що в середньому зрілому віці матеріальні чинники не впливають на шлях, по якому соціально-економічна траєкторія раннього дорослішання впливає на здоров'я середнього віку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки