Часник та антибіотики не допоможуть: Супрун розкрила правду про поширений діагноз

62,9 т.
Часник та антибіотики не допоможуть: Супрун розкрила правду про поширений діагноз

В.о. голови МОЗ Уляна Супрун розповіла про правила гігієни, а також про помилк при лікуванні гельмінтів.

Скреготіння зубами, що в народі було прийнято вважати одним з ознак глистів, виявилося міфом. Про це вона написала у своєму Facebook.

"Розпочався сезон свіжих овочів та фруктів, прогулянок на природі та ігор з домашніми улюбленцями. Це підвищує небезпеку заразитися гельмінтами (більш відомі нам як глисти) та водночас збільшує ризик натрапити на непідтверджені доказовою медициною порадами профілактики. Починаючи від вживання часнику та гарбузового насіння й закінчуючи проносними засобами та промиванням кишківника і навіть сильних антибіотиків", - написала Супрун.

Відео дня

Читайте: 99% пацієнтів не потрібна: Супрун розвінчала необхідність дорогої діагностики

За її словами, однією з найпоширеніших причин зараження глистами є споживання не доготовленного м'яса тварини, в організмі якої вони паразитують.

"Також заразитися можна, якщо випити забруднену воду, з'їсти разом із продуктами частинки бруду або ґрунту, заражених яйцями гельмінтів та в цілому через недотримання основних правил санітарії та особистої гігієни. Якщо таке станеться, то основними симптомами буде не скреготіння зубами (бо це міф), а біль у животі, діарея, нудота, здуття живота, постійна втома, проблеми зі сном, зниженням або посиленням апетиту чи невмотивована втрата ваги", - зазначила вона.

Супрун додала, що рідше можуть розвиватися такі симптоми, як підвищення температури і сухий кашель. У деяких людей гельмінти можуть паразитувати в організмі протягом декількох років без прояву симптомів.

"Проте якщо ви спостерігаєте подібні неприємності, не поспішайте бігти в аптеку за антигельмінтними засобами. Як правило це досить серйозні засоби, які не можна застосовувати без призначення лікаря. За рекомендаціями ВООЗ їх рекомендують для профілактики лише в тих країнах, де є високий ризик зараження. Україна до них не відноситься, тому прийом препаратів рекомендовано проводити тільки після того, як аналізи підтвердять наявність гельмінтів", - зазначила вона.

За словами Супрун, основним правилом профілактики глистів є регулярне миття рук теплою водою з милом. Це потрібно робити після туалету, контакту з тваринами, а також перед приготуванням і вживанням їжі.

"Також дуже важливо дотримуватися правил безпеки харчування, наприклад, не споживати сирої риби та м'яса, зберігати їх окремо від готових продуктів та за відповідних температурних умов, ретельно мити овочі та фрукти. У разі виявлення гельмінтів потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря, які він надасть на основі ваших симптомів і результатів аналізів. І не забувати про основні правила гігієни", - резюмувала Супрун.

Як повідомляв "МедОбоз", раніше Супрун розвінчала міф про популярний жіночий діагноз, який гінекологи часто ставлять пацієнткам.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки