Чи можна повторно захворіти на коронавірус протягом 90 днів: відповідь медиків

Чи можна повторно захворіти на коронавірус протягом 90 днів: відповідь медиків

Перенесений коронавірус не є гарантією, що ви не заразитеся знову. При цьому, небезпека зберігається навіть у перші три місяці після хвороби, проте, за даними медиків, вона не настільки велика.

Після одужання від COVID-19 більшість людей матиме певний захист від інфікування, але повторні зараження трапляються. За даними CDC (Центрів з контролю та профілактики захворювань США), повторне зараження – це коли людина була інфікована, одужала, а потім знову заразилася.

У 2021 році Департамент охорони здоров'я та соціального забезпечення Великобританії опублікував звіт, в якому йдеться, що існує можливість повторного зараження протягом 90 днів, але шанси дуже малі.

Відео дня

Медики додали, що якщо хтось знову отримав позитивний результат на коронавірус протягом 90-денного періоду, ймовірно, тест дає неправдивий результат.

В CDC заявили, що наявні дані показують, що повністю вакциновані люди та особи, раніше інфіковані SARS-CoV-2, мають низький ризик подальшого зараження протягом як мінімум шести місяців.

Але вони додали, що зараз недостатньо даних для визначення, коли людина на 100% захищена від інфекції.

Ризик повторного зараження з появою Омікрону зріс

Крім того, в 2021 році вчені Public Health England провели дослідження і дійшли висновку, що природний імунітет, набутий в результаті минулих інфекцій, забезпечує 83% захист від повторного зараження в порівнянні з людьми, які раніше не хворіли на це захворювання.

Проте штам коронавірусу Омікрон, який переважає зараз, вніс свої корективи.

Так, у січні 2022 року Національна статистична служба Великобританії повідомила, що загалом ризик повторного зараження коронавірусом після поширенні Омікрону зріс у 16 разів у порівнянні з періодом домінування Дельти.

Як повідомляв OBOZREVATEL, інфекціоністка Ольга Голубовська заявила, що в Україні не варто сподіватися на колективний імунітет від коронавірусу, оскільки він постійно мутує та виникають нові штами.

Звернення команди OBOZREVATEL
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки