Чим корисний біг і чому не всім він допомагає схуднути: відповіді на головні питання

Чим корисний біг і чому не всім він допомагає схуднути: відповіді на головні питання

Біг приносить масу користі для фізичного та психічного здоров'я. Але у людей часто виникають питання та неправильні уявлення про те, як біг може вплинути на вагу.

Видання Self заглибилося у дослідження та проконсультувалися з кількома експертами. Вони дали поради про біг, щоб схуднути, набрати або зберегти вагу.

Зміна ваги необов'язково є ознакою успішного тренування

Довгострокове дослідження за участю 55 137 осіб, опубліковане в Журналі Американського коледжу кардіологів показало, що у бігунів ризик смерті від будь-якої причини на 30% нижчий, а ризик смерті від серцевих захворювань на 45% нижчий, ніж у їхніх однолітків, які не бігають. Все це говорить про те, що тренування нітрохи не менш цінне, якщо воно жодним чином не впливає на вашу вагу.

Відео дня

Дослідження, опубліковане в журналі Sports, свідчить, що в цілому вправи мають лише незначний вплив на втрату жиру — незалежно від того, чи займаєтесь ви інтенсивними інтервальними тренуваннями чи безперервними кардіотренуваннями, такими як біг.

Це не означає, що це марнування часу — далеко не так. Це просто означає, що ви навряд чи побачите великі зміни у своїй вазі тільки від вправ, навіть якщо більші зміни можуть відбуватися з вашим здоров'ям.

Біг не завжди призводить до схуднення.

Багато в чому це пов'язано з тим всеосяжним фактом, що вага – складна фізіологічна сфера. На неї впливає безліч факторів, крім їжі та фізичних вправ: звички сну, гормони, стан здоров'я та багато іншого. Зрештою, довгострокову навмисну втрату ваги важко підтримувати з біологічної точки зору.

Залишатися в стані спалювання більшої кількості калорій, ніж ви споживаєте, дуже складно, і це не завжди корисно для здоров'я. Ось чому так важливо відмовитися від уявлення про те, що успішне, корисне та здорове тренування може бути тільки в тому випадку, якщо воно сприяє зниженню ваги або допомагає підтримувати нижчу вагу.

Чому деякі люди можуть схуднути від бігу

Якщо заняття бігом збільшує загальну фізичну активність людини, і вона не вносить жодних інших змін у те, як вона харчується — вона може почати втрачати вагу, витрачаючи більше калорій, ніж споживає.

До того ж часто люди поєднують здоровий спосіб життя з бігом. Наприклад, ця людина може почати більше спати, пити менше алкоголю і більше води і налягати на продукти, багаті на поживні речовини, щоб мати достатньо енергії для гонитви за ендорфінами. Всі ці фактори можуть поєднуватись один із одним, викликаючи втрату ваги.

Більша частина цієї втрати ваги буде припадати на жирову тканину, але частина її може бути отримана за рахунок м'язової маси. Один із способів утримати цю м'язову масу під час будь-якого нового плану тренувань — переконатися, що ви отримуєте достатньо білка, щоб ваше тіло мало будівельні блоки для відновлення м'язової тканини, яку ви природно руйнуєте під час вправ.

Інша стратегія полягає в тому, щоб додати до свого плану тренувань деякі вправи з обтяженнями, що є відмінним способом зберегти або наростити м'язову масу.

Тренування не менш цінне, якщо вага стоїть на місці.

Чому деякі люди можуть набирати або підтримувати вагу від бігу

Як і сказано вище, багато що зводиться до споживання калорій та їх витрати.

Дослідження 2019 року, опубліковане в Американському журналі клінічного харчування, показало, що люди часто збільшують споживання калорій, коли займаються спортом. І, більше того, в цьому немає нічого поганого, навіть незважаючи на те, що збільшення ваги зазвичай демонізується. Тілу потрібне паливо, особливо для інтенсивних вправ.

Крім того, ваше тіло з часом звикає до бігу і спалює менше калорій, ніж раніше за тієї ж дистанції. Якщо не збільшуватимете дефіцит калорій – вага може додатися.

Як раніше писав OBOZREVATEL, 37-річна Лінн Вілсон схудла на 13 стоунів (82,5 кг), бо зазнала серйозних проблем зі здоров'ям. У результаті вона змінила високооплачувану роботу держслужбовця на посаду листоноші, щоб багато гуляти щодня.

Звернення команди OBOZREVATEL
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки