Чим корисний холодний душ: вчені знайшли одразу кілька плюсів

Чим корисний холодний душ: вчені знайшли одразу кілька плюсів

Гарячий душ або ванна для багатьох є одним з найбільших насолод зими, адже відчуття, як гаряча вода покриває тіло і прогріває його наскрізь справді чудове. І хоча холодний душ вранці може здатися нелогічним у холодну пору року, він може принести більше користі – зміцнити імунну систему покращити роботу мозку та полегшити симптоми депресії.

Про це пише видання Express, посилаючись на дані отримані з двох досліджень, одне з яких провели фахівці з Нідерландів, а інше – з Чехії.

Дослідження, проведене в Нідерландах за участю понад трьох тисяч людей, показало, що звичайний холодний душ призвів до статистичного зниження випадків захворюваності у дорослих без серйозних супутніх захворювань.

Тим часом чеське дослідження дійшло висновку, що коли спортсмени занурювались в холодну воду тричі на тиждень протягом шести тижнів, це зміцнювало їхню імунну систему.

Відео дня

Ще однією перевагою занурення в холодну воду, крижаний душ чи ванну є активація симпатичної нервової системи, яка управляє внутрішніми органами під час фізичного та емоційного навантаження, мобілізує сили організму на активну діяльність. Ця частина нервової системи виробляє гормон, відомий як норадреналін, який пришвидшує серцебиття, звужує судини і розширює бронхи (щоб ми дихали під час стресу легше).

Саме з цієї причини вважається, що холодний душ призводить до покращення здоров'я, оскільки вироблення цього гормону збільшує частоту серцевих скорочень та кров'яний тиск.

Крім того, холодний душ і занурення у холодну воду потенційно корисні для психічного здоров'я і є відмінним засобом лікування депресії.

Наш краянин, молекулярний біолог Микола Шевчук у 2008 році довів, що регулярне приймання холодного душу дає кращі результати при лікуванні депресії, ніж фармакологічні антидепресанти.

"Механізм, який пояснює гарний ефект від занурення в холодну воду, можливо, полягає в стимуляції дофамін-енергетичного обміну в мезолімбічному і нейрогастральному шляхах. Дофамінові шляхи керують нашими емоціями, багато досліджень довели зв’язок роботи цих ділянок мозку з депресією", — пояснив Шевчук.

Ідея, що холодна вода покращує загальний стан здоров'я, підтверджується існуванням терапії холодною водою – форми медицини, яка пережила відродження в останні десятиліття.

Спортсмени теж використовують силу холодної води, а крижані ванни стали звичайним явищем у тренувальних програмах.

Ці крижані ванни використовуються як форма кріотерапії, щоб позбутися від судом, болів в м’язах та для зниження ризику травм.

І хоча холодний душ вранці спочатку може здатися некомфортним і шокуючим, він має довгострокові переваги.

І якщо почнете приймати двохвилинний холодний душ хоча б кілька разів на тиждень, то вже через місяць зможете відчути, як змінилося ваше життя.

Як повідомляв OBOZREVATEL, американські вчені розробили новий пристрій, який допомагає позбутися важкої депресії.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки