Чому деякі хворіють на COVID-19 важче: вчені вказали на "шахраїв" в організмі людини

2,6 т.
Чому деякі хворіють на COVID-19 важче: вчені вказали на 'шахраїв' в організмі людини

Більш тяжкий перебіг коронавірусу в деяких людей може бути викликаний аутоімунними антитілами. За словами лікарів, ці клітини можуть пояснити нашу вразливість не лише до інфекцій, а й до таких хвороб, як діабет, ревматоїдний артрит та навіть старіння.

Про це йдеться у низці досліджень у рамках міжнародного проєкту доктора Жана-Лорана Казанови, експерта в галузі генетики та інфекційних захворювань з Рокфеллерівського університету в Нью-Йорку. Вищезгадані клітини охрестили антитілами-"шахраями", тому що вони діють проти людського організму, замість того, щоб захищати його від інфекції.

Вони атакують здорові тканини та життєво важливі органи. Відбувається так, тому що імунна система дає осічку, сприймаючи частину тіла за чужорідну, і вивільняє аутоантитіла. Таким чином організму потрібно більше часу та зусиль, щоб подолати хвороби.

Відео дня

Люди зі здоровою імунною системою також виробляють аутоантитіла. Приблизно два десятиліття тому вважалося, що вони просто усувають їх, але з тих пір вчені дійшли висновку, що у деяких людей аутоантитіла присутні в невеликому числі. Але з віком їхня кількість збільшується. Вважається, що вони відіграють певну роль у процесі старіння.

На даний момент імунологів особливо цікавить, як аутоантитіла впливають на боротьбу організму з вірусом COVID-19. За попередніми оцінками, аутоантитіла можуть спричинити приблизно п'яту частину всіх смертей від COVID-19. Вчені виявили, що у госпіталізованих пацієнтів рівень аутоантитіл набагато вищий, ніж у здорових пацієнтів.

Дослідники також з'ясували, що антитіла-шахраї посилюють інфекцію, блокуючи активність молекул, що допомагають боротися з вірусом.

Команда вчених вважає, що низький рівень аутоантитіл може допомогти пояснити, чому у деяких людей симптоми COVID-19 відсутні або проявляються у легкій формі.

Аутоімунні антитіла діють проти організму.

Аутоімунні антитіла можна виявити у крові. Людям з високим рівнем може знадобитися профілактичне лікування. Також аналіз крові допоможе виявити інфікованих людей, яким необхідне раннє агресивне лікування.

Як пише Daily Mail, вчені мають надію, що такі дослідження прокладуть шлях до інновацій у діагностиці та лікуванні, у тому числі і тривалого коронавірусу. Про це заявив Пол Морган, професор імунології Кардіффського університету.

Симптоми легкої форми коронавірусу:

Кашель, нежить, біль у горлі, підвищення температури тіла до 38 градусів, ломота у м'язах, слабкість, загальне нездужання, слабка задишка при фізичній активності.

Симптоми при тяжкому перебігу коронавірусу:

Задишка при мінімальному фізичному навантаженні чи у спокої; помутніння свідомості, коли людина погано розуміє і дивно поводиться; слабкість та температура тіла вище 39 градусів.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • Омікрон краще обходить антитіла, сформовані після хвороби, ніж ті, що виникли внаслідок вакцинації. Вчені провели перший у світі структурний аналіз його шиповидного білка на молекулярному рівні. Про його результати – читайте тут.

  • Португальські медики з'ясували, що при зараженні штамом Омікрон пацієнтів госпіталізують рідше, ніж за інших штамів. Якщо ж така людина все ж таки потрапила до лікарні, вона одужує швидше, ніж при зараженні Дельтою.

Звернення команди OBOZREVATEL
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки