Процедура з ризиками: що варто знати про ін'єкції краси?

85,1 т.
Процедура з ризиками: що варто знати про ін'єкції краси?

Омолодження, ліфтинг, розгладження зморшок, усунення акне та пігментації – плазмоліфтинг обіцяє другу молодість і гладеньку шкіру без прищів та пігментних плям. Суть процедури полягає в тому, що збагачену тромбоцитами плазму, яку отримують при заборі крові у пацієнта, знову вводять у шкіру за допомогою мікроголок.

Хоч побічні ефекти плазмоліфтингу мінімальні, та, як з'ясувалося, процедура має високий ризик інфікування ВІЛ й інших небезпечних інфекцій. Нещодавно у США "кривава" процедура обернулася інфікуванням ВІЛ для кількох пацієнток у неліцензованому spa-салоні. Експерти поділилися рекомендаціями про те, як обрати спеціаліста та в яких установах найбільш безпечно проводити процедуру.

Процедура з ризиками

За даними агентства CDC, як мінімум, три випадки ВІЛ пов'язані з процедурою плазмоліфтингу в неліцензованому медичному спа-центрі в Нью-Мексико. Експерти оприлюднили доповідь, в якій наголосили потенційний ризик передачі ВІЛ через ін'єкційні косметичні процедури, такі як плазмоліфтинг.

Відео дня

Подібні процедури вважаються безпечними в ліцензованих установах із суворим інфекційним контролем. Як повідомляють автори розслідування CDC, інфікування ВІЛ у спа-центрі в Нью-Мексико відбулося через заражену кров із-за відсутності елементарних санітарних норм.

Розслідування відслідковувало клієнтів курорту, яким у 2018-2023 роках було поставлено новий діагноз ВІЛ. У звіті було виявлено 59 клієнтів, у яких був вискоий ризик зараження ВІЛ. 20 пацієнтів проходили процедури плазмоліфтингу, а 39 – інші ін'єкційні послуги, такі як ботокс.

На думку експертів CDC, процедура плазмоліфтингу має високий ризик передачі ВІЛ. "Вимога до адекватної практики інфекційного контролю та ведення обліку клієнтів у спа-центрах, які пропонують послуги косметичних ін'єкцій, може допомогти запобігти передачі ВІЛ та інших патогенів, що передаються через кров", - пишуть автори.

Вампірське омолодження або що таке PRP?

Плазмоліфтинг або PRP-терапія – це нескладна, мінімально інвазивна косметична процедура, яку виконують дерматологи або косметологи у ліцензованих закладах та медичних спа-центрах. У спа-центрах процедура може коштувати набагато дешевше, ніж у кабінеті косметолога.

Перед тим, як ввести плазму в шкіру пацієнта, фахівець бере у клієнта кров і за допомогою центрифуги відокремлює збагачену тромбоцитами плазму. У більшості випадків плазмоліфтинг – це коротка амбулаторна процедура, яка потребує невеликого часу для відновлення.

"PRP містить фактори росту, які можуть стимулювати регенерацію клітин і сприяти загоєнню, що призводить до більш молодого та сяючого вигляду", - зазначає докторка медичних наук, сертифікований дерматолог Фаранак Камангар.

За словами дерматолога, PRP з мікроголками допомагає візуально зменшити тонкі зморшки, збільшити вироблення колагену, сприяючи загальному омолодженню шкіри. Процедура також допомагає зменшити шрами від прищів, гіперпігментацію та пошкодження шкіри від сонця.

Процедура не для слабкодухих: побічні ефекти

Хоч візуально процедура плазмоліфтингу виглядає досить не естетично, однак побічні ефекти "вампірської процедури", як правило, мінімальні й можуть включати:

  • кровотечу;
  • припухлість шкіри;
  • легкі синці;
  • чутливість та почервоніння дерми.

"Рівень дискомфорту чи болю під час процедури PRP залежить від людини. Однак процедурний біль при використанні PRP зазвичай мінімальний, а для мікроголок ми використовуємо місцевий знеболюючий крем", - пояснює Камангар.

Перелічені побічні ефекти зазвичай мають тимчасовий характер та проходять самостійно протягом кількох днів. "Украй важливо дотримуватися інструкцій з догляду після процедури, наданих медичним працівником, щоб звести до мінімуму ризик ускладнень", - зазначає Камангар.

Як убезпечити себе від ризиків?

Якщо ви зважилися на плазмоліфтинг, економити на процедурі не варто. Перше, на що варто звернути увагу, - це наявність ліцензії, а також використання стерильного обладнання та відповідних процедур дезінфекції.

Найкраще процедуру проводити у професійного косметолога чи дерматолога в медустанові чи ліцензованій косметологічній клініці, - зазначають експерти.

У розслідуванні CDC зазначається, що спа-центр у Нью-Мексико не дотримувався рекомендованих методів інфекційного контролю, що сприяло передачі ВІЛ кільком клієнтам. Доктор медичних наук, професор кафедри інфекційних захворювань у Медичному центрі Університету Вандербільта Вільям Шаффнер наголошує:

"Передача ВІЛ у медичних закладах може відбуватися через відхилення від стандартних методів інфекційного контролю. Наприклад, використання скальпелів або голок, призначених для одноразового використання.

Інший сценарій може включати введення голки, яка використовувалася для однієї людини, у флакон з ліками, призначеними для іншої:

"А потім до цього флакону входить ще одна голка, і навіть якщо вона стерильна, вона піднімає заражений матеріал, а потім прищеплює його іншому пацієнту", - пояснює Шаффнер.

Чи мають люди з ВІЛ уникати "вампірських процедур"? За словами Шаффнера, при правильному виконанні процедури у стерильних умовах та в ліцензованих установах плазмоліфтинг має бути безпечним для всіх, навіть для тих, хто проходить лікування від ВІЛ.

Омолоджуюча PRP-терапія має чималий попит сьогодні, в тому числі й в Україні. Плазмоліфтинг можна зробити в кабінеті косметолога, в клініках естетичної медицини, медустановах, в спа-центрах і навіть у новоспечених "спеціалістів" в домашніх умовах. Наважуючись на маніпуляцію, важливо пам'ятати, що лише ліцензовані установи із суворими заходами інфекційного контролю можуть забезпечити безпеку та законність процедури.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки