Еволюція грудних імплантів: від вражаючих розмірів до природних форм

Еволюція грудних імплантів: від вражаючих розмірів до природних форм

Пластичні хірурги відзначають нову тенденцію в вимогах при корекції грудей: замість збільшення розміру клієнткам потрібна натуральна форма.

Імпланти грудей зараз популярні як ніколи. Вони залишаються однією з найпопулярніших косметичних операцій у багатьох країнах, від США і Бразилії до Великобританії і Китаю. Вони є частим предметом уваги реаліті-шоу і таблоїдів, постійною темою в культурі знаменитостей і вічної родзинкою. Так само відбувається і в Україні.

Однак помітна тенденція - з точки зору розміру імпланти стають все менше, повідомляється в статті CNN.

Відео дня

Вже з середини 2010-х років спостерігається помітне зрушення, і жінки по всьому світу, від Вікторії Бекхем до Кристал Хефнер, прагнуть видалити або зменшити імплант. Хоча деякі жінки роблять це через проблеми зі здоров'ям, є також ознаки того, що неприродно великий зовнішній вигляд вийшов з моди в останні роки.

Еволюція грудних імплантів: від вражаючих розмірів до природних форм

Дослідження також показують, що в США і Великобританії попит на процедури зменшення грудей виріс на 6% з 2018 по 2019 рік, і, згідно з Google Trends, з тих пір кількість людей, що шукають "операцію зі зменшення грудей", неухильно зростає в різних країнах.

Початок пандемії в 2020 році зміцнив цю тенденцію. Наприклад, в Південній Африці спостерігався 100-відсотковий сплеск запитів по цьому запиту в порівнянні з попереднім роком.

Для доктора Габріеля Чиу, пластичного хірурга з Беверлі-Хіллз, збільшення грудей, хоча і як і раніше популярно, проте "рухається до меншого розміру і більш природних форм". Тепер пані хочуть "індивідуальність" і пропорційний вид, що доповнює фігуру пацієнтки.

Тим часом, доктор Керолайн Пейн, лондонський фахівець з пластичної та косметичної хірургії та член Британської асоціації естетичних пластичних хірургів (BAAPS), також зазначила, що в її практиці клієнтки все частіше віддають перевагу чашкам бюсту меншого розміру.

Зміна естетики жіночих грудей

Перша операція по збільшенню грудей з використанням силіконових імплантів була проведена в 1962 році, коли Тіммі Джин Ліндсі, 30-річну матір шістьох дітей, "перевели" з чашки B в чашку C в лікарні Джефферсона Девіса в Х'юстоні, штат Техас. Ліндсі прийшла в лікарню, щоб видалити татуювання з грудей, коли лікарі запропонували їй зробити першу в своєму роді процедуру.

Прийшов час для нового образу. Протягом 1950-х років пишногруді голлівудські зірки, такі як Мерилін Монро, Ріта Хейворт і Джейн Менсфілд, змушували Америку жадати їх фігури у формі пісочного годинника і пишні груди, формуючи ідеали жіночої краси. Ця модна тенденція народилася під час Другої світової війни, коли дефіцит чоловіків викликав загострення конкуренції серед жінок.

Еволюція грудних імплантів: від вражаючих розмірів до природних форм

Сучасна медицина досить давно розробляла процедури збільшення грудей. У 1895 році німецький хірург Вінсент Черні провів першу операцію з реконструкції грудей, пересадивши ліпому (зростання жирової тканини) з нижньої частини тіла пацієнта, щоб заповнити отвір, що залишився після мастектомії. На початку 20 століття застосовувалися й інші методи, від формування грудних "горбків" з клаптів м'язів до ін'єкції парафіну безпосередньо в жіночі груди.

Тільки в кінці Другої світової війни промисловий силікон став життєздатною альтернативою. Тенденція зародилася в Японії, де секс-працівниці вводили силікон прямо в груди, щоб зробити себе більш привабливими для американських солдатів, хоча така практика часто приводила до гангрени навколо місця ін'єкції.

До 1960-х років силіконові імпланти для лікарень були прийняті західним медичним співтовариством і здавалися більш безпечними і надійними, ніж каучуки і губки. Вони залишалися там (модернізовані до силіконового гелю) до початку 1990-х, стаючи все більше і популярніше завдяки таким знаменитостям, як Памела Андерсон.

Еволюція грудних імплантів: від вражаючих розмірів до природних форм

Потім, в 1992 році, коли з'ясувалося, що в низки жінок виникли ускладнення, колективне захоплення раптово вляглося. На зміну цьому прийшла заборона FDA США на силіконові гелеві імпланти грудей, який також був прийнятий такими країнами, як Німеччина, Іспанія, Франція, Австрія та Італія.

Імплантати стають великими

Але імпланти недовго були в немилості. Заборону FDA на силікон було знято в 2006 році, знову очистивши силіконові імпланти для косметичного використання жінкам старше 22 років. До 2010 року збільшення грудей стало найпопулярнішою формою пластики - в цьому році було виконано 318 123 процедури.

Круглі і високо розташовані на грудях імплантати 2000-х були навмисно очевидними і бажаними саме за те, як вони кидали виклик гравітації.

Рут Холлідей, професор гендеру та культури Школи соціології та соціальної політики Університету Лідса, пояснює популярність цієї естетики зміною ставлення до гендерної політики. "Жінка бажала хвалитися своєю жіночністю" - сказала Холлідей.

За її словами, великі імпланти та інші штучні удосконалення відкривають можливість бути сексуальним суб'єктом - жінкою з явним бажанням - а не сексуальним об'єктом. Сам факт операції також став показником статусу, адже вона коштує недешево.

Новий природний вигляд грудей знову в моді

Однак, за словами Холлідей, в останні роки в історії стався поворот: неприродно великі штучні груди більше не є ознакою сексуального звільнення або індивідуальності.

"Вони стали синонімом штучності і несмаку", - сказала вона. "Більшість жінок не хотіли, щоб їх асоціювали з цим".

Здування занадто великих грудей також було викликано зміною естетики. "Просто з'явилася нова тенденція: природні груди", - зазначила Д.Шарп, клінічний психолог і співробітник Австралійського центру психіатричних досліджень імені Монаша Альфреда (MAPrc).

А зростання популярності більш спортивного способу, можливо, ще більше вплинуло на попит на менші груди. "Великі груди здаються несумісними з ідеалом" сильної жінки ", - додала Шарп.

Еволюція грудних імплантів: від вражаючих розмірів до природних форм

Маркос Сфорца, пластичний хірург з Великобританії, вважає, що зростання числа операцій з видалення і зменшення імплантів також може бути викликане більш серйозними побоюваннями. Серед деяких з цих ризиків - відкриття в 2017 році зв'язку між текстурованими грудними імплантами і анапластичної крупноклеточной лімфомою (рідкісний тип неходжкінської лімфоми, яку часто називають BIA-ALCL).

Сучасні методики пропонують так зване гібридне збільшення грудей, при якому менший силіконовий імплантат доповнюється жировими клітинами з інших частин тіла, поступово збільшуючи кількість жиру з кожним новим імплантом. (Термін служби силіконових імплантів в середньому становить від 15 до 20 років, після чого їх необхідно замінити). "Ідея полягає в тому, що, коли вам 60 або більше, ваші останні імпланти будуть в основному з жиру, який легше і безпечніше ніж силікон. Зараз я проводжу 25% операцій на грудях з використанням саме цієї техніки".

Хоча Сфорца твердо переконаний, що саме здоров'я, а не тенденції впливають на попит на менші груди, він визнав, що більшість його пацієнтів тепер хочуть розмір і форму, які залишають місце для питання: справжня вона чи ні? "Це основа" нової "роботи з грудьми", - сказав він.

І Чиу, і Пейн погодилися. "Молодші пацієнти хочуть лишень трохи збільшитися, в той час як жінки старшого віку запитують мене:" Чи можна зменшити розмір? ", - сказала Пейн." Але врешті-решт, все, що хоче жінка, - це природний, універсальний вид " .

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки