Знайдена можлива причина запалення шкіри і суглобів

Знайдена можлива причина запалення шкіри і суглобів

Секрет здоров'я шкіри та суглобів може полягати в кишкових мікроорганізмах. Проведене нещодавно доклінічне дослідження вченими з Каліфорнійського університету (UC) показало, що західна дієта (WD), багата цукром і жирами, призводить до дисбалансу мікробної культури кишківника і може сприяти запальним захворюванням шкіри, таким як псоріаз.

За словами старшого автора дослідження, професора і завідувача кафедри дерматології в UC Davis Health Сема Т. Хвана, перехід на більш збалансовану дієту відновлює здоров'я кишківника і пригнічує запалення шкіри. Результати роботи опубліковані в Journal of Investigative Dermatology.

Оскільки бактерії в кишківнику можуть відігравати ключову роль у формуванні запалення, дослідники хотіли перевірити, чи впливає дисбактеріоз кишківника на шкіру і запалення суглобів. Вони використовували модель на гризунах і вводили їм міокружну ДНК інтерлейкіну-23 (IL-23), щоб викликати реакцію, яка імітує псоріазоподібні захворювання шкіри та суглобів.

Відео дня

IL-23 – це білок, що виробляється імунними клітинами, відповідальними за різні запальні аутоімунні реакції, включаючи псоріаз і запальні захворювання кишківнику. Доктор Хван і його колеги виявили, що короткострокового дотримання західної дієти досить, щоб викликати мікробний дисбаланс і підвищити сприйнятливість до псоріазоподібного запалення шкіри, опосередкованого IL-23.

Одним з найважливіших відкриттів їх роботи було визначення кишкової мікробіоти як патогенного зв'язку між дієтою і проявами псоріатичного запалення. Дослідження також показало, що антибіотики блокують дію західної дієти, зменшуючи запалення шкіри та суглобів.

Подробиці дослідження

Їжа – один з основних факторів, які піддаються зміні, що регулюють кишкову мікробіоту – спільноту мікроорганізмів, що живуть у кишківнику. Західна дієта може привести до швидких змін мікробної спільноти і її функцій. Це порушення мікробного балансу, відоме як дисбактеріоз, сприяє запаленню кишківника.

Дослідники хотіли перевірити, чи може перехід на збалансовану дієту відновити мікробіоту кишківнику, попри присутність запальних білків IL-23. Вони годували мишей західною дієтою протягом 6 тижнів, перш ніж дати їм агент, що індукує IL-23, щоб викликати симптоми псоріазу та псоріатичного артриту. Потім вони випадковим чином розділили мишей на дві групи: групу, яка продовжувала дотримуватися WD ще 4 тижні, і групу, яка перейшла на збалансовану дієту.

Дослідження показало, що дотримання дієти з високим вмістом цукру і жиру протягом 10 тижнів сприяє запаленню шкіри та суглобів. Гризуни, яких перевели на збалансовану дієту, мали менше лущення шкіри та меншу товщину вух ніж ті, що дотримувалися WD. Зменшення запалення шкіри у мишей, які відмовилися від західної дієти, вказує на короткостроковий вплив WD на запалення шкіри.

Доктор Хван каже, що не дивлячись на застосування потужних протизапальних препаратів для лікування шкірного захворювання, дослідження показало, що прості зміни в дієті також можуть значно впливати на псоріаз.

Що таке псоріаз

Псоріаз – стійке захворювання шкіри, пов'язане з імунною системою організму. Коли імунні клітини помилково атакують здорові клітини шкіри, вони викликають запалення шкіри з утворенням лусочок і червоних плям, що зудять.

До 30% пацієнтів з псоріазом також страждають на псоріатичний артрит з такими симптомами, як ранкова скутість і втома, опухлі пальці рук і ніг, біль в суглобах і зміни нігтів.

Основні висновки
  • Результати показують, що пацієнтам з псоріатичним ураженням шкіри та суглобів слід подумати про перехід на більш здоровий режим харчування.

  • Зміни в дієті можуть частково повернути назад прозапальні ефекти та зміну мікробіоти кишківнику, викликані західною дієтою.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки