Лікарка заявила про небезпеку засмаги: опік можна отримати у воді та навіть у хмарну погоду

Лікарка заявила про небезпеку засмаги: опік можна отримати у воді та навіть у хмарну погоду

Сонячний опік можна отримати навіть у хмарну погоду і у воді. Засмагати слід обережно і з використанням спеціальних засобів, а дітям до 2 років не місце на пляжі.

Про це в межах проєкту Студія Obozrevatel на телеканалі OBOZREVATEL розповіла докториня медичних наук, професорка дерматології Марина Анфілова. "На жаль, у нас в суспільстві існує уявлення, що ми маємо поїхати у відпустку, розлягтися на сонці і всі ці дні інтенсивно засмагати – так, щоб усі побачили, що ми були на відпочинку. Але засмага – то не є добре. Це захисна реакція, це крик по допомогу", – наголосила вона.

Відео дня

За словами лікарки, в дозованій кількості сонячне світло спричиняє позитивний вплив на організм: "Так, це гормон щастя, це позитив, але сонце – це не наш друг. Коли є безконтрольна засмага, коли люди не користуються сонцезахисними засобами, не зважають на те, що на сонці не можна перебувати в найбільш агресивні періоди доби, з 11 по 16 годину, може бути багато негативних наслідків засмаги".

Медикиня розвінчала популярний міф про те, що нібито чим більше в організмі вітаміну D, тим краще: "Наш організм – унікальна хімічна лабораторія, і далеко не все зав'язано на вітаміні D. Так, він дуже важливий для організму, але в кожної людини можуть бути індивідуальні значення вітаміну D. Щоб добре почуватися, щоб відновити його запаси, які ми можемо взяти від сонця, нам достатньо 15-хвилинної прогулянки містом. Для цього засмагати не треба".

Медикиня додала, що через неконтрольоване вживання вітаміну D "дуже часто люди можуть довести себе до серйозного захворювання". "Якщо ви відчуваєте втому, роздратованість, поганий настрій, можна зробити аналіз на рівень вітаміну D. Залежно від цього лікар вам призначить певну кількість одиниць", – зазначила вона.

За словами Анфілової, якщо людина ставить за мету отримати сильну засмагу десь на південному курорті, бажано готувати до цього шкіру: "Завжди починайте з максимально високих сонцезахисних засобів – SPF 50. Це може бути будь-який засіб – спрей, гель, крем, молочко". Окрім того, слід наносити правильну кількість засобу, тобто змащувати всі відкриті ділянки тіла, а також поновлювати змащення після купання.

Медикиня закликала не допускати засмаги маленьких дітей. "Я і по-лікарськи, і по-людськи дуже не раджу, щоб ви тягли на засмагу діток до 2-річного віку. Шкіра малюка протягом першого року життя тільки вибудовує свої захисні властивості", – пояснила вона.

Лікарка також попередила, що 80% сонячних променів проходить крізь хмари, а отже, навіть за хмарної погоди зберігається небезпека сонячних опіків. "Це найнебезпечніша пастка. Горять зазвичай у хмарну погоду, коли думають, що все захищено. І у воді так само можна отримати опік", – наголосила вона.

Як писав OBOZREVATEL, раніше дерматолог Олександр Літус розповів про небезпеку морських блохів. Він пояснив, що слід робити у разі укусу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки