Потенційні методи лікування гіпергідрозу

Потенційні методи лікування гіпергідрозу

Більшість людей потіє під час тренувань або в жарку погоду. Але деякі страждають надмірним потовиділенням – гіпергідрозом, який часто негативно впливає на якість життя.

У 2021 році дослідження проводилися як мінімум у 8 країнах, сумарно вивчалося 11 різних методів терапії (деякі з них – нові, інші вже використовуються, однак вимагають продовження вивчення).

Дослідження і розробка лікування гіпергідрозу Крем Оксибутинін

У журналі Європейської академії дерматології та венерології опубліковані результати застосування 10% крему Оксибутинін. Вказується, що його використання безпечно та ефективно для терапії пахвовій пітливості при нанесенні двічі в день.

Відео дня

Дослідження проводилося в Афінах, Греція, за участю тридцяти пацієнтів. Показники якості життя серед учасників покращилися більш ніж на третину. Серед побічних ефектів не було вказівок на розвиток сухості в роті, нечіткості зору, затримки сечі або запорів (частих небажаних явищ, що виникають на тлі терапії холінолітиками).

Лазеротерапія

У Массачусетської лікарні загального профілю в Бостоні набирають учасників для вивчення можливості використання лазерів з візуалізацією для руйнування еккрінових потових залоз долонь.

Лазери іноді використовуються для лікування надмірного потовиділення під пахвами, проведення лазеротерапії при локалізації хвороби на долонях зустрічається нечасто. Пацієнти, які беруть участь в дослідженні, будуть лікувати одну долоню, а іншу – ні, для полегшення порівняння.

У Данії Університетська лікарня Зеландії також займається лікуванням гіпергідрозу за допомогою лазера. Однак данське дослідження зосереджено на пахви.

Ботулінічний токсин (BoNT)

Вивчення використання двох ботулінічних токсинів для лікування надмірного потовиділення голови та обличчя, рук, ніг, тулубу і паху (практично будь-яка локалізація, крім пахв) ініційовано Клінікою гідрозу в Стокгольмі, Швеція.

Ботулінічний токсин – нейротоксичний білок, що продукується бактерією Clostridium botulinum і спорідненими їй видами. Він запобігає вивільненню нейромедіатора ацетилхоліну із закінчень аксонів у нервово-м'язовому з'єднанні, викликаючи млявий параліч. Типи ботулінічного токсину названі буквами від A до G.

Метою проведеного дослідження є отримання рандомізованих, плацебо-контрольованих даних про клінічний ефект і безпеку лікування двома видами BoNT – онаботулотоксіном А і рімаботулінтоксіном B, при гіпергідрозі голови, обличчя, пахвових западин, долоні, підошви та тулубу.

Корейська компанія Меді-Tox вивчає ще один з типів ботулінічного токсину – Медітоксін, як лікування пахвового надмірного потовиділення. У третій фазі рандомізованого дослідження брало участь 220 учасників, для терапії в кожну пахвову западину під шкіру вводилося 50 ОД препарату. Результати оцінювалися як відповідь на лікування через 4 тижні після ін'єкції. Ще одне дослідження вивчало використання Медітоксіна для лікування пітливості спини у чоловіків.

Що таке гіпергідроз

Потовиділення – нормальний фізіологічний процес, що допомагає тілу регулювати температуру. Під час інтенсивних фізичних навантажень або в жарку погоду піт випаровується зі шкіри та охолоджує. Але приблизно у 3% людей з гіпергідрозом потовиділення може бути майже постійним.

Найбільш частими ділянками тіла, схильними до надмірної пітливості, є руки, ступні, пахви, обличчя і голова, хоча можуть бути порушені й інші області.

Невідомо, що викликає хворобу, хоча вважається, що нерви, які зазвичай змушують виділяти піт, стають надмірно активними. Гіпергідроз часто починається в дитинстві або підлітковому віці, але може з'явитися в будь-який період життя. Ймовірно, це може бути спадковим захворюванням, оскільки люди, у яких надмірно пітніють долоні, часто мають обтяжений сімейний анамнез.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки