МоваЯзык

/ Дерматологія

Псоріаз – переваги комбінованого лікування

Читати матеріал російською

Хворі на псоріаз – аутоімунне захворювання, часто стикаються з проблемою, коли схема, що працювала протягом тривалого періоду, перестає бути ефективною. До цього призводять різні причини, на їх пошук та зміну лікування зазвичай потрібно багато часу.

Лікування хвороби має важливе значення не тільки для здоров'я шкіри. Люди з псоріазом знаходяться в групі ризику по інфаркту міокарда, утворенню бляшок на стінках кровоносних судин, а також схильні до вищого ризику зараження COVID-19. Тому важливо контролювати захворювання і шукати найбільш відповідне лікування.

Відповідно до проведеного недавно дослідження, люди з псоріазом мають найвищий ризик зараження COVID-19, ніж населення в цілому. При цьому відмінностей по сприйнятливості до коронавірусної інфекції серед тих, хто використовував тільки місцеву терапію або застосовують системну терапію (інгібіторами TNF-альфа, метотрексатом та апреміластом), дослідження не виявило.

Велика вразливість хворих на псоріаз до коронавірусної інфекції ймовірно пов'язана з присутністю активованих генів у псоріатичній шкірі, що може призвести до системного гіперзапалення та прозапального цитокінового шторму. Своєю чергою це може погіршити перебіг COVID-19.

Комбінована медикаментозна терапія

Навіть при легкому перебігу псоріазу для полегшення симптомів одних ліків може бути недостатньо. Стероїдні креми для шкіри, які найчастіше призначаються в легких та помірних випадках, як правило, краще працюють у поєднанні із зовнішніми засобами з вітаміном D або з'єднанням, аналогічним вітаміну A. Фото- або світлотерапія надає кращий ефект, якщо процедури доповнюються препаратами з вітаміном D або ретиноїдним кремом.

Переваги комбінованого лікування

Побічні ефекти

Багато ліків проти псоріазу можуть викликати небажані явища у вигляді діареї, головного болю і т. д. Поєднання кількох препаратів дозволяє знизити дози кожного з них, зменшивши тим самим тяжкість побічних ефектів.

Індивідуальна схема лікування

Поєднання різних лікарських засобів дозволяє підібрати індивідуальний план терапії. Зазвичай таке лікування дає більш швидкий та виражений ефект, ніж застосування тільки одних ліків.

Більш тривалий ефект

Об'єднання декількох процедур у більшості пацієнтів збільшує тривалість періодів стійкого поліпшення стану. Також такий підхід дозволяє подовжувати періоди ремісії після припинення лікування.

Що впливає на успішність терапії

Дотримання графіка та рекомендацій лікаря

Згідно з наявними даними, три людини з псоріазом з 10 не приймають ліки на постійній основі. Це призводить до того, що ефективність терапії поступово знижується. При розвитку виражених небажаних явищ необхідно не пропускати прийом препарату, а звертатися за консультацією до лікаря для перегляду терапії.

Здорові звички

Часто в контролі псоріазу допомагає зміна способу життя – зниження рівня стресу, поліпшення харчування та режиму сну. Є результати дослідження, в якому поліпшення симптомів хвороби у людей з надмірною масою тіла зазначалося після схуднення та ведення більш активного способу життя, включаючи регулярні тренування три рази на тиждень.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини