''Слідом за кором прийде дифтерія'': як хвороби вбивають невакцинованих українців
У Тернополі від ускладнення після кору помер 5-річний хлопчик. Майже десять місяців він перебував у комі, але його організм не зміг подолати хворобу. Лікарі кажуть, що дитина не була вакцинована.
У той же час в Україні спалах цього інфекційного захворювання вже вщухає. Правда, слідом за кором нам загрожує дифтерія і навіть поліомієліт. Детальніше – в матеріалі OBOZREVATEL.
Головне:
У Тернопільській області трапилася страшна трагедія. Невакцинований 5-річний хлопчик помер після 10 місяців боротьби з кором.
Лікарі не змогли йому допомогти, приїжджали навіть столичні спеціалісти;
Медики попереджають українців про небезпеку одразу декількох видів хвороб. Уберегти себе можна лише за допомогою щеплень.
Десять місяців у реанімації
5-річний Ярослав Яворський із села Дзвиняч Тернопільської області захворів на кір у кінці минулого року. За словами лікарів, дитина не була вакцинована.
Правда, спочатку хлопчик обстежувався у Заліщицькій районній лікарні. Після проходження курсу лікування, його виписали, і спершу здавалося, що він повністю видужав. Але через декілька днів дитину почало раптово трясти, а потім і взагалі паралізувало.
У такому стані батьки знову відвезли сина до тієї ж медустанови. Але йому ставало все гірше. У нього виник коровий енцефаліт. Медики вирішили відправити хлопчика до Тернополя, в обласну дитячу лікарню.
Читайте: Епідемія кору: сімейний лікар розповів про страшні ускладненнях хвороби
"До нас Ярослав потрапив у дуже важкому стані, я не можу пригадати такого важкого випадку в області. Хіба що був один дорослий пацієнт із таким же ускладненням. Хлопчик пролежав у нас майже десять місяців, весь час він перебував у реанімації. Ми робили все можливе, сюди приїжджали для консультації навіть медики з Києва. Але, на жаль, він помер", – розповіла заступник головного лікаря обласної лікарні Алла Філюк.
Які віруси нас чекають
Тільки за тиждень із 18 по 26 вересня на кір захворіли 84 українці, а з початку року – майже 58 тисяч. Із них померли 18 хворих. За весь час, із літа 2017 року, цією недугою перехворіли понад 115 тисяч жителів. Хоча фахівці зазначають, що ця інфекція у нашій країні вже йде на спад.
"Якщо ще на початку року кількість хворих на місяць перевалювала за сотню, то зараз набагато менше. Думаю, що хвороба вже йде на спад, у наступному році ще будуть випадки зараження, але значно менше", – вважає завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медуніверситету ім. Богомольця Сергій Крамарєв.
Що ж до дифтерії, яка може прийти слідом за кором, то зараз в Україні спостерігаються лише поодинокі випадки. За словами медика, це 5-6 випадків зараження на рік.
"Єдині ліки від дифтерії – це сироватка. Завдяки гуманітарній допомозі нині ми отримали 200 доз. Цього достатньо, якщо не буде спалаху. Якщо ж він все-таки трапиться, то лікувати буде нічим", – попереджає Крамарєв.
А ось медики ВООЗ попереджають про небезпеку поліомієліту. Фахівці кажуть, що перші випадки зараження цією небезпечною хворобою відбулися на Філіппінах. А оскільки в Україні дуже низький рівень вакцинації, то у нас створено сприятливий ґрунт для вірусних епідемій.
У Центрі громадського здоров'я інформацію доповнюють. Упродовж епідемічного сезону 2019-2020 років у Північній півкулі циркулюватимуть чотири віруси грипу, зокрема, два типу А – Brisbane та Kansas, і стільки ж типу В – Colorado та Phuket.
Читайте: Плаче "діамантами": дівчина завела лікарів у безвихідь невідомою хворобою
"За розрахунками ВООЗ, упродовж нового епідемічного сезону в Північній півкулі циркулюватимуть віруси грипу типу A (Brisbane/02/2018 (H1N1) pdm09, Kansas/14/2017 (H3N2)) та віруси грипу типу B (Colorado/06/2017 (лінія B/Victoria/2/87), Phuket/3073/2013). Ці штами вже циркулювали раніше і відомі для українських медиків", – повідомили співробітники ЦГЗ.
До України доставили 103 550 доз вакцин, які почали проходити етап контролю якості та безпеки у Держлікслужбі. Орієнтовна дата закінчення цього процесу – 1 жовтня. Вакцини надійдуть у продаж одразу після завершення контролю, а придбати їх можна буде в лікарнях та аптеках.