План харчування на життя: що їсти в 20, 30, 40, 50 і 60 років, щоб жити довго й активно

42,1 т.
План харчування на життя: що їсти в 20, 30, 40, 50 і 60 років, щоб жити довго й активно

У міру того, як людина стає старшою, змінюються її пріоритети, хобі, змінюються звички в їжі. 

Як повідомляє The Daily Mail, відповідно, змінюються і харчові потреби організму, адже кожна поживна речовина несе в собі певний набір функцій в організмі. 

Протягом усього життя, організму необхідні деякі поживні речовини для підтримання здорового збалансованого способу життя і задоволення індивідуальних потреб. 

Британський дієтолог і фахівець з харчування Кассандра Барнс пропонує всебічне керівництво із тхарчування, враховуючи вікові потреби. 

Відео дня

20 років 

У 20 років людина має найвищий обмін речовин і веде себе дуже активно. У цьому віці, коли вона їсть багато, їй варто переконатися, що більшість калорій надходить з багатих поживними речовинами продуктів, таких як цілісні зерна, овочі, фрукти, риба, яйця і бобові. 

Не варто покладатися на оброблені харчові продукти. 

Також потрібно звернути увагу на вітаміни групи В, які містяться в продуктах харчування. Для здоров'я шкіри варто вживати продукти, багаті цинком, серед яких: гарбуз, насіння кунжуту, нут і устриці, а також якісне червоне м'ясо щотижня.

30 років

30 років - це той вік, коли необхідно думати про родючість. Настав час відмовитися від нездорових звичок, таких як куріння й алкоголь щоночі. Це може зробити сильний вплив на народжуваність і шанси на успішну вагітність.

Це питання стосується не тільки жінок: здоров'я сперми може мати такий же великий вплив, тому чоловікам потрібно також стежити за їхніми звичками і харчуванням.

Необхідно також обережніше ставитися до стресу і його наслідків. Щоб допомогти собі впоратися з ним, потрібно збалансувати рівень цукру в крові, вживаючи в їжу натуральні продукти, уникати шкідливої ??їжі, а також потрібно їсти продукти, багаті білками.

При появі перших зморшок, варто зосередитися на збільшенні кількості споживаних овочів і фруктів, щоб отримати натуральні антивікові антиоксиданти. 

Обов'язково потрібно додати в раціон солодку картоплю батат і моркву, а також ягоди і червону капусту. 

40 років

40 років - вік підвищеного стресу і перебудови гормонів, коли жінки наближаються до менопаузи, а чоловіки до андропаузи. 

Щоб відновлювати рівень магнію в організмі, який знижується через стрес, потрібно їсти побільше листових овочів. Магній допомагає розслабляти м'язи і регулює гормони.

Щоб боротися зі зморшками і першими болями в суглобах, варто вживати велику кількість антиоксидантних і протизапальних поживних речовин, які містяться в "кольорових" овочах або куркумі. Щоб підтримати в цьому віці печінку, необхідно звернути увагу на темно-зелені овочі, цибулю, часник і "хрестоцвітні" овочі, такі як брокколі, капуста калі і звичайна білокачанна капуста. 

50 років

У цьому віці особлива увага має приділятися серцю. Це стосується як чоловіків, так і жінок. Тут важливі регулярні вправи, спостереження за кількістю солі в раціоні, а також вживання великої кількості овочів і фруктів. 

Щоб запобігти погіршенню зору, потрібно вживати велику кількість продуктів, багатих лютеїном - жовтим пігментом, що належать до групи кисневмісних каротиноїдів. Він міститься в шпинаті, капусті, брокколі, жовтих овочах і яйцях хорошої якості. 

Для того, щоб знизити темп старіння шкіри, варто їсти велику кількість помаранчевих, жовтих і зелених овочів. 

60 років

Сила кісток у цьому віці починає слабшати. Особливо тут важливі кальцій і вітамін Д. Крім отримання кальцію з молочних продуктів, зелених овочів, горіхів і насіння, можна доповнювати його кількість таблетками. 

Корисно також у цьому віці займатися регулярними вправами, стежити за вагою, додати танці, пробіжки або теніс у повсякденне життя. 

Жирні кислоти омега-3 і омега-6 також грають важливу роль в організмі. Вони підтримують здоров'я очей, мозку і серця. 

Їх можна знайти в морепродуктах. Вони також відіграють важливу роль у структурі і зовнішньому вигляді шкіри, оскільки вони складають частину клітинних мембран в епідермісі (верхній шар шкіри) й утворюють матрицю навколо клітин. Це допомагає підтримувати бар'єрну функцію шкіри і запобігає втраті води, допомагаючи зберігати більш молодий колір обличчя.

Люди похилого віку більш схильні до дефіциту вітаміну B12, який необхідний для підтримки нервів, функціонування мозку і створення еритроцитів для транспортування кисню по тілу.

Жирна риба і червоне м'ясо є одними з кращих природних джерел B12.

70 років

З віком людина втрачає м'язову силу. Це може привести до проблем з мобільністю, а також до збільшення ймовірності падіння і нанесення більшого збитку.

Перебування в активному стані - ходьба, танці, теніс або будь-які інші види діяльності, які вам подобаються - можуть допомогти зберегти м'язову силу, а також спільну рухливість.

Необхідно стежити за споживанням жирної риби і додавати куркуму, оскільки вони можуть допомогти зменшити запалення і зберегти суглоби гнучкими.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", одне з останніх досліджень вчених показало, що манго - не тільки смачний екзотичних фрукт, але і вельми корисний для здоров'я серця.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки