Медики підтвердили: кава захищає від раку печінки

11,6 т.
Медики підтвердили: кава захищає від раку печінки

У житті сучасних людей багато факторів підвищують ризик появи раку печінки. Нове дослідження показало, що кава може допомогти впоратися з цією проблемою: її вживання, як переконалися лікарі, певною мірою запобігає онкологічним захворюванням.

Про це повідомляє " Медикфорум "з посиланням на видання Tech Times.

Учені проаналізували дані 34 досліджень, проведених у різних країнах світу, з участю в цілому більше 8 мільйонів осіб.

Було встановлено, що у любителів кави ймовірність виникнення раку нижча в порівнянні з тими, хто кави не п'є. Зокрема, як підрахували фахівці, у людей, які регулярно вживають каву, такий ризик нижче на 29 відсотків.

Відео дня

"Кава і кавовий екстракт, як було показано, знижують експресію генів, пов'язаних із запаленням, і даний ефект, мабуть, найбільше проявляється в тканинах печінки", - цитує видання авторів дослідження.

У той же час вчені зізнаються, що поки точно не знають, як діє механізм, завдяки якому кава зменшує ризик раку печінки.

Відзначимо, що зі споживанням кави наука також пов'язує більш низький ризик інших захворювань - наприклад, таких як хвороби Альцгеймера і Паркінсона. Що стосується раку печінки, то фахівці нагадують, що найбільш висока ймовірність цього захворювання у людей, що зловживають алкоголем і страждають від ожиріння.

Нагадаємо, раніше стало відомо, з яких симптомів починається рак печінки.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки