Чи потрібна сила волі для схуднення: генетик розповів, де її взяти

19,5 т.
Чи потрібна сила волі для схуднення: генетик розповів, де її взяти

Сила волі є ресурсом, який можна як накопичити, так і вичерпати.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив генетик Олександр Коляда.

За його словами, в дитинстві її зовсім мало і ми вже сильно відрізняємося між собою після її запасу.

"Приклад тому - діти з зефірного експерименту, деякі з яких змогли всидіти наодинці з зефіром 15 хвилин, а деякі не змогли і хвилини. З віком резерв сили волі зростає, але вона все одно залишається величиною вичерпуваною. Якщо ми витрачаємо її на одне, її може не вистачити на інше. Коли ми робимо вибір, ми активно використовуємо ресурс сили волі. Півгодини перед шафою з одягом вранці, або перед меню в ресторані - і ви вже втомилися. А чим більше у вас вибір, тим менше ви задоволені результатом свого вибору. Один із секретів щастя полягає в тому, щоб прикладати силу волі тільки там, де вона дійсно необхідна, а в іншому покластися на інших людей і удачу", - говорить він.

Відео дня

Він зазначає, що у більшості людей щодо питань обмеження харчування сила волі дуже слабка. Дослідження показують, що рівень самоконтролю в питаннях харчування в два рази нижче, ніж в інших сферах людського життя.

"У обридлому всім експерименті з зефіром і нетерплячими дітьми, діти, які були самими нетерплячими і довго не думали перед споживанням зефіркі, через 30 років мали більшу вагу. Але це про природжений ресурсі сили волі. Він у людей злегка відрізняється і впливає на повноту дуже слабо", - додає він.

"Тих, хто сидить на дієті, дуже просто від цієї дієти відвернути. Якщо показувати вам веселі картинки ви з'їсте на 30% більше цукерок, ніж якщо будете наодинці з цукерками. Кількість ненавмисно з'їдених цукерок сильно збільшується при перегляді картинок якщо ви в цей період життя сидите на дієті, і звичайно ж усвідомлено розумієте, що цукерок вам взагалі-то не можна. Сила волі кудись пропадає коли мозок відволікається. А це відбувається постійно", - говорить фахівець.

За його словами, сила волі - лімітована і вичерпність. Запаси сили волі і їх обмеженість активно обговорюються. Але, що точно допомагає збільшити той резервуар, куди ця сила волі поміщається - це спорт і регулярні фізичні вправи. Навіть нескладні вправи, що вимагають самоконтролю, покращують цей же самий самоконтроль у всіх інших сферах життя.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", зниження концентрації гормону аспрозіна, що відповідає за рівень глюкози в крові, сприяє ослабленню почуття голоду і зменшення кількості споживаної людиною їжі.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки